Kadın Çalışmıyorsa Evin Tüm İşlerini Üstlenmeli Görüşü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Bir zamanlar hangi şart ve koşulda olunursa olunsun evin tüm işlerini ille de kadın yapacak görüşü şimdilerde yerini eğer çalışmıyorsa kadın bu görevleri üstlenmeli şayet kadın çalışıyorsa bir görev dağılımına gidilmeli görüşüne bırakmış. Ben katılmıyorum bu görüşe arkadaşlar. En nihayetinde o ev ortak ve evin tüm işlerini çalışma ya da çalışmama durumunu gözetmeden kadın da erkekte gayet yapabilir. Kadın çalışmıyor diye neden fiziksel bir ton ev işi yapmak durumunda ki? Kaldı ki cam silmeden, elektrikli süpürge kullanmaya kadar birçok ev işi erkeklerin kol kuvvetine daha uygun. Biyolojik bir fark bu. Çalışan ya da çalışmayan ayrımı yapmaktansa bu durumu gözeterek görev paylaşımına gitsek daha doğru olmaz mı?
    mrlawyerkk
    Bunun adil olduğunu mu düşünüyorsunuz siz şimdi? Kadın ya da erkek farketmez eşlerden biri çalışmıyorsa evin sorumluluğu onun üzerindedir. Ben tüm gün çalışıp eve bir kazanç getiriyorsam eşim de tüm gün evde oturup elini bir şeye sürmüyor ve benden yardım bekliyorsa ben onun adalet anlayışını sorgularım.
     mrs_furby
     Hayat müşterek. Aynı evde yaşıyorsanız her işten sorumlusunuzdur. Kimse sizin ardınızı toplamak zorunda değil.
      ggggggg
      Ama bu da haksızlık olur. Erkek hem çalışacak hem ev işi yapacak. Hiç ev işi yapmasın demiyorum ama bir tarafı savunacam derken diğer tarafı da görmezden gelmeyin.
       eski_bi_tanidik
       Tamam bütüüün ev isleri üzerine yikilmasin ama çoğunu da yapsın yani. Bu kadar feministlige e gerek yok
        caresizcare
        Hadi yaaaa erkek çalışıyorsa evde elini hiç bişeye sürmez paşa paşa yatar Ama çok arkadaşım var hem çalışıyor akşam oluncada eve gelip yemek yapıyor Bunu erkek yaparmıydı hiç sanmam Ve bu durum ikisidw çalışıyor olsa ye değişmeli
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.