12
28.7.2020
İzmit'te Bir İş Yerinin "Bize Sığının, Gerisini Biz Hallederiz" Yazılı Branda Asması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   İzmit'te bir iş yeri, kapısına, rahatsız ya da takip edilen kadınlara, "Bize sığının, gerisini biz hallederiz. Gerekirse polise, gerekirse sizi evinize ulaştırmayı taahhüt ederiz. Hepimiz kötü değiliz, çürüklerden birlikte kurtulacağız” yazılı pankart astı.
    sozdedegilgozde
    Aslında bu tarz yaklaşımlar iyi niyetli olsa da biz kadınları çok daha aciz olduğumuza inandırıyor.
     mrlawyerkk
     İyi bir niyetle yaptıklarına kefil olduğum ama iyi mi kötü mü karar veremediğim durum. Kadınların kendilerini koruyamıyor, her ne olursa olsun bir erkeğe sığınmalı tavrı çok aşikar ve yanlış. Ama günümüz şartlarında bir nebze de olsa caydırıcı ya da işe yarar olabilir.
      peripedia
      Benim hoşuma gitmedi. “Bize sığının” ne demek. Bir kadın neden birilerine sığınsın. Siz bizi dahil etmeden kendi çürüklerinizi ayıklasanız olmuyor mu? Yine ben güçlüyüm diyip erkek olduğunuzun altını çiziyorsunuz.
       okadin
       Beni rahatsız etmedi. Bu gibi durumlarda bizi karıştırma, durduk yere bizi şahit yazmasınlar tavrı takınan çok işletme olduğunu biliyorum. Onlardan olmadıklarını dile getirmişler.
        djsinemovic
        Bu devirde iyilik yapmaya bile korkar oldu insanlar linç kültürü yüzünden. Bir kadın bir erkekten daha güçlü de olabilir daha güçsüz de. Ki kadının maruz kaldığı tehdit tek bir kişi de olmayabilir. İhtiyacı olana destek olacaklarını belirtmişler. Memleketimde bir kurumun böyle bir sorumluluğu alması beni onore etti. Ayrıca yine gözü kapalı saldırmışsınız bu işyerinin sahibinin, çalışanlarının erkek olduğunu düşündüren nedir? Belki bu bir kadın dayanışması? Belki de işyeri sahipliğini sadece erkeklere yakıştırıyorsunuz? Yapmayın lütfen insanları dayanışmadan, birbirlerine sahip çıkmaktan uzaklaştırıyorsunuz
         hickurusu
         İyi bir niyet barındırdığına inanmaya korkuyorum...
          ulubatlihasan
          Reklam kokan hareketler.Sığınma bedeli isterler sonradan:D
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.