321
21.1.2021
İzmir Hakkında Düşünceleriniz
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ali-efe-giriz
   Cumhuriyetin Kalesidir.İzmir
    imailahorsilahh
    Gavur diyen soysuz utansın.
     fuzbing
     Benim doğum yerimdir. Güzeldir, İlk 5te yer alır benim gözümde. Her sene bi bir kaç gün uğrayıp keyif aldığım yerdir.
      gregory_
      Orada yaşamak isterdim.
       kasarhande07
       Denizi var.
        mrs_furby
        Hoş, sıcak ve samimi.
         agac-ceviz
         istanbuldan sonra zorla tecavüz edilmeye kalkınan şehir
          asit
          her yaz, üç saz arkadaşımla bir boklar yemek için ansızın çıkarma yaptığımız şehir
           benita
           Kendisine bir miktar kızgınım, her gün beşik gibi sallanıyor bi salmadı bizi
            palmiye
            81 ilden biri.
             ali-vercetti
             skişistan
              cokbilmisdegilcokbilen
              Eski bir İzmir'li olarak.. Kalbim Ege'de kaldı..
               tiroyitbezi
               Çok güzel ve sıcak kanlı yaşanılası bir memleket diye düşünüyorum.
                muzlu-pasta
                Şehir oluşu
                 koronalitavuk
                 Ülkeyi kendilerinin kurtardığını sanan bir il. Ben hayatımda Atatürk'ün izmir için övgüler içinde bahsettiğini bilmiyorum. Çünkü savaşan askerlerde iç anadoludan gelen halktı. Ama Gaziantep Savunması olmasa Ülkemizin daha ağır şartlar altına gireceği o manzarayı görmek istemezdim doğrusu. Bu yüzden izmiri kurtaran Doğu illere kucak açmalı ve onlara bağnaz gözüyle değil kendilerinden daha üstün olanlar diye görmelerini niyaz ederim.
                  hanmergen
                  Sevmem İzmir'i. İzmirlilerle de aram pek iyi değildir. Kavga ettiğim adamlar hep İzmir'den çıkıyor. İzmir'e yerleşen kuzenimle bozuştuk. İzmirli biriyle arkadaş olduğumda sonunda illa kavga çıkıyor. Bir defasında Kuşadası'ndan dönerken İzmir'e girmiş bulundum. Döndüm, dolaştım, aynı yere geldim. Yolu bir türlü bulamadım. Navigasyonların yaygın olmadığı yıllar... Tabela mabela da yok babasını satayım. Birine yolu sordum, "20 TL ver, tarif edeyim!" dedi. Şaka sandım ama değildi. Adama nereli olduğunu sordum, İzmirli olduğunu söyledi. İzmir'e sonradan göç edenlerden olup olmadığını sordum, yedi sülalesinin İzmirli olduğunu söyledi. Para mara vermedim elbette, bir şekilde buldum yolu. Yıllar önce İzmirli bir arkadaşım vardı. O arkadaşım için bir sürü herife atar gider yapmıştım. Götünü kurtarmıştım. Ama o ne yaptı? Benim arkamdan iş çeviren denyolarla bir oldu. Buna benzer birçok durum yaşadım. Herifin biriyle mahkemelik oldum, İzmirliydi. Mahkemelik olma sebebim de şu; adam bana dümdüz gitti, ben de "terbiyesiz herif" dedim. Benim "terbiyesiz herif" şeklindeki karşılık vermemden dolayı bana hakaret davası açmıştı. Eh birader, sabahtan beri ana bacı dümdüz gidiyordun? Değişik bir algılamaları var yani. Zaten çekirdeğe çiğdem diyorlar. Boyoz mudur nedir saçma sapan bir yiyecekleri var ve buna hastalar. Beğenmeyenlere şaşırıyorlar falan Ayrıca "En vatansever biziz, en Atatürkçü biziz!" şeklindeki duruşlarına resmen uyuz oluyorum. Atatürkçülüğü ve modernliği dincilere karşı olmaktan ibaret sanıyorlar.
                   baybars_turan
                   Türkiye'nin en büyük köyü.(İzmir'de 4.yılım ,13 farklı ilde çeşitli sebeplerden ötürü yaşadım "köy"den kastım aşağılamak için falan değil köyün güzel yanlarını düşünerek yazdım)
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.