İzmir Depremzedelerinin 112 Acil Ses Kayıtları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   İzmir'de meydana gelen deprem sonrası 100'ü aşkın kişi hayatını kaybetti, 1035 kişi ise yaralandı. Peki depremin hemen ardından göçük altında kalan vatandaşlar neler yaşadı? Enkaz altında Acil Yardım hattını arayan depremzedelerin yardım yakarışları kayıtlara takıldı.
   http://www.mynet.com/tv/embed/6776691
   Dikkat! Kayıtlar rahatsız edici olabilir.
    benita
    Dinlemeyeceğim. Bunu paylaşmak duyar değil, orda ölen insanları hakettikleri gibi anmak da değil. Bunları paylaşıp üzerinden prim kasma peşindesiniz, ne insanlarsınız!
     rahat
     telefona bakan personelin yetersizliğini görmek o kadar üzücü ki. basit şeyleri bile anlamıyorlar. bir de şunu görmek için doğru olmuş. bu adres sistemindeki mantıksızlık nedir. 351 taksim 2 351/7. bunlar kafa karışıklığından başka bir şey yaratmıyor. onun yerine 3512 yapın şunları. bu saçmalığa son verin. her acıdan ders çıkartmamız gerekiyor maalesef. bunları görmeden, bilmeden farkında olamıyoruz, haberimiz olmuyor. habercilik tam olarak da budur.
      soyledim-gitti
      Ya bu dinlenmez ki ama yaa. Hatta kim niye böyle bir kaydı paylaşmış ki medyada? Ben dinlemeyeceğim, kimseye de tavsiye etmiyorum.
       hayalurunu
       burada görüyoruz ki acil 112'de çalışanlar oldukça eğitimsiz insanlar. sizin gibi çok var gibi bir şeyler duydum. yazıktır. böyle mi nasıl moral vereceksiniz insanlara? kriz anlarında gerçekten eğitimli ve soğukkanlı insanlara ihtiyaç var.
        cinayetvaraga
        Bunu piyasaya sürmek, paylaşmak habercilik değil şerefsizliktir. Niye böyle bir acının detaylarını insanlara sunma gereği duyuyorsunuz? amacınız ne? Keşke azıcık haysiyetiniz olsa be!
         damladamlo
         Mahvoldum. O insanların yaşadıkları korku, o telaş hali. Umarım size bunları yaşatanlar cezasız kalmaz...
          rarero
          O kadar eksiğiz ki gerçekten. Sadece benim bildiğim onlarca psikolog var işsiz işsiz dolaşan. Al onları telefonların başına. Talebi olanları. Yardıma ihtiyacı olan biriyle en güzel iletişimi onlar kurabilirler çünkü. Enkaz altındaki birine geçmiş olsun diyen biri değil.
           roar
           Fark ettiğim tek şey personellerin özellikle 112 personeli olan kişilerin yetersizliği. Enkaz altındaki bir kadının serzenişlerine böyle cevap vermek, sakinleştirmekten böylesine uzak olmak gerçekten korkunç ya. Hiç mi eğitim almıyorsunuz. Çok güzel tepki verenler de var. Onlara ulaşmaya çalıştığını ses tonuyla bile belli eden çalışanlar da var ama kesinlikle bir sınava tabii tutulmalı hepsi. Göçük altında kalan bir insan için yardım istemek o kadar zor ki. Geçmiş olsun diyor adam. Şaka gibi.
            herseyinaktivisti
            Dinledim ve kanım dondu. Bir de bugün İHA'da vardı bir video herkes depremde kaçarken onlar telefonlara cevap vermeye çalışıyorlar diye. Sanırım videosu da vardı. Resmen kan donduruyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.