İzmir'deki Felaket ile Gündeme Geldi: AKP Depremle İlgili 58 Araştırma Önergesini Reddetmiş...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   İzmir'de meydana gelen depremin ardından arama kurtarma sürüyor. Diğer yandan yöneticilerin ihmalleri de konuşuluyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yaptığı açıklama ile 2003 yılından bu yana depremle ilgili verilen 58 araştırma önergesinin AKP oylarıyla reddedildiğini duyurdu. CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yazılı açıklama yaparak, İçişleri Bakanlığı’nın “fay yasasıyla” bir takım çalışmaları kamuoyu ile paylaşmasına rağmen TBMM’ye yasal bir düzenleme göndermediğini söyledi. Akın iktidarın fay yasası sözünü verdiğini anımsatarak, “Türkiye'de her afet sonrası bir Fay Yasası çıkması zaruretini değerlendiren ve hatta bu konuda bir çalışma ekibi oluşturduğunu açıklayan iktidarın çalışması nerede? Meclis’e ne zaman gelecek? Türkiye’nin bir dakika daha kaybedecek zamanı yok!” dedi. Ahmet Akın iktidarın rant kaygısı gütmeyen politikalar üretilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Yaşanan her deprem sonrası ‘mış gibi’ yapılıyor. Meclis’i deprem gibi siyaset üstü bir konuda çalıştırmak istiyoruz. Ancak iktidar bunu engelliyor. 2003 yılından bu yana deprem ile ilgili 58 araştırma önergesi iktidarın oylarıyla reddedilmiş. Bir kısmı da Meclis Başkanlığı tarafından işleme dahi alınmamış. İktidarın çözüm üretemediğini yaşadığımız acı tecrübelerle görüyoruz. Somut adımlar atılması gerekiyor."
   https://onedio.com/haber/izmir-deki-felaket-ile-gundeme-geldi-akp-depremle-ilgili-58-arastirma-onergesini-reddetmis-940562
   Detaylar:
    daisyyy
    Ben anlamıyorum. Neden? Bu mecliste bu insanlar toplumsal sorunlarla ilgili çözüm üretmeyecekse neden oradalar? Deprem bu ülkenin bir gerçeği değil mi? Neden bazı şeylerin yoluna taş konuluyor? Neden bazı şeyler halının altına süpürülüyor neden?
     cinayetvaraga
     Üzülün sonra ölenlere! Neymiş efendim adamların ölümüne sevinmek beni kötü mü yapıyormuş? s*ktirin lan. Adamlar hayatımızı katlediyor. daha ne kadar sürecek bu ihmaller!
      handeyakar07
      Şaşıran var mı?
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.