İzmir'de Kiralara %25 Zam: Neden Başkalarının Başına Gelen Felaketlerden Nemalanmaya Çalışıyoruz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   İzmir'de yaşanan deprem felaketi hala çok taze. Bu travmayı yaşayan evlerini, hayatlarını kaybeden, riskli binalarda kalarak hayatını riske atmak istemeyen insanlar kiralık ev arayışına girmiş durumda. Bununla birlikte İzmir'de kiralara %25 oranında bir zam gerçekleştirilmiş. Bunu yapan insanlar arz-talep dengesi gereği bu zammın gerekliliğinden bahsetseler de biz bunu fırsatçılık ve kötü niyet olarak tanımlıyoruz. İyi ki de öyle yapıyoruz ancak her felakette insanlık bu durumdan nemalanmaya çalışıyor. Atatürk Havalimanı'nda 36 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında taksiciler bu felaketten maddi kazanç sağlamaya çalışmışlardı. Bugün İzmir esnafını, ev sahiplerini eleştiriyoruz. Bu insanlar sadece ve sadece kötü insanlar mı? Yoksa insanlık dediğimiz varlığın başkalarının başına gelen felaketlerden nemalanma dürtüsü mü var?
    mrlawyerkk
    Tarihlere ve rakamlara dikkat ediniz.
     okadin
     Evrimleşememiş, ilkel insanların içerisinde olan diğerlerini öldürmek, savaşmak dürtüsü ile alakalı olabilir. Her seferinde aynı şeyi yaşıyoruz. Evet bu insanlar kötü, evet bu insanlar fırsatçı ama aynı zamanda bu insanlar insanlıktan nasibini almamış ilkel insanlar.
      redblack
      Kaosu firsata ceviren insan her zaman vardir. Her felakette birilerinin cani yanarken birileri cebini doldurmayi duşünür.
       mehmet_08
       Dostum dünya düzeni böyle bunun İzmirle ya da başka bir yerle ilgisi yok. Sömürü düzeni
        sedefartuny
        Felaketlerde birbirlerine kenetlenenler insandır. Geriye kalanlar insan olamamıştır. Zam yapmak nedir? Fırsatçılık nedir? insanlar sevdiklerini kaybettiler, çok büyük bir travma yaşadılar. 500'e yakın 4 ve üzeri büyüklükte artçı deprem yaşadılar, binalarında çatlaklar var yeni bir hayat kurmak istiyorlar. Neden zorlaştırıyorsunuz? Evinizin bedelini alın eyvallah ama bu dönemde zam yapmak gibi kötü bir düşünceyi neden hayata geçiriyorsunuz? Kötüsünüz. Çok kötü.
         peripedia
         Paraya tapan insan tavrıdır. Onlar için ne İzmir farkeder, ne deprem, ne terör, ne felaket. Onların tek derdi ceplerini doldurmaktır. Bir gram da kötü hissetmezler kendilerini bunu yaparken.
          detokssuyu
          Elazığ depreminde de aynı şey yaşanmıştı. Karşısında durmamız gerek, bu gibi fırsatçı mahlukatları toplumdan aforoz etmemiz gerek. Kiralık evi var diye kendinde bu hakkı görmemli kimse. Bu düşünceleri müdahale ile eğitmek şart.
           ladydisko
           emlakçılar zaten insan değil
            tivayci
            Vicdansızız ve dahi kitapsızız da ondan.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.