İzlediğiniz ve Size Göre Cinsiyetçilik Barındıran Reklamlar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   imailahorsilah
   https://youtu.be/4YzJDgSqsHA
   https://youtu.be/4YzJDgSqsHA
   Ay ifrit oluyorum, birde bizi böyle sevilmeye, sefkate, korunmaya muhtaç gibi gösteriyorlar ya Organlarım titriyor Sağolun valla böyle düşünmeseniz naapardık biz. 🙄🙄🙄
    hesapsilindi00
    Bunlar hep tribünlere oynama. Böyle reklamlarla değil uygulamalarla gelin sayın kanaat önderleri : )
     tangomuzeyyen
     Kadın pedi reklamlarında erkekler de oynasın. Böylece marketlerde gazeteye sarma haberlerinin de önüne geçilmiş olur. Erkeklerin regl durumunu doğal bir döngü olarak kabul etmesi lazım. Bu tabu yıkılsın. Bulaşık deterjanı reklamında da hiç erkek görmüyorum. Kadınlar manuel bulaşık makinası değildir. Buna bir dur denmeli. Tuvalet kağıdı reklamında da erkekler yok. Erkekler taharet bezi mi kullanıyor? Otomobil reklamlarında da kadınlar yok. Versinler altıma tır bile kullanırım oysa ki. Şampuan reklamlarında hem kadın hem erkek oynasın. Erkekler bitli bitli dolaşmıyor herhal ? Şimdilik benden bu kadar.
      nursuduha
      Kadınlar günü reklamlarının büyük çoğunluğunun cinsiyetçi olduğunu düşünüyorum.
       dipsiz
       Kadınlar ve erkekler için ayrı üretilen ürünler hatta haplar. Mavinin erkek, pembenin kız rengi olduğu kabul edilmesi cinsiyetçiliğin en büyüğü. Hepimiz bi dönem bu yüzden özellikle de erkekler pembe renkli olan çoğu şeyi giymedi ve almadı. Erkekler sırf bu yüzden pembeye önyargılı yaklaştırıldılar.
        bubbless
        Her şey😒 renge bile cinsiyet biçiyorlar, yok erkek ağlamaz, yok kadın kıllı olamaz, pardon yaaaa tabiat ana size sormayı unutmuş!
         gadjodilo
         çoğu reklamla birlikte tüm ev içi temizlik ürünleri, bebek ürünleri, ve yemek malzemesi reklamları bu kategoriye girer bence. Ev içi temizliğin sadece kadının göreviymiş gibi gösteriyor hepsi. Mamasını babası yediren, babası altını değiştirirken gülen, 'olsun yavrum kirlenmek güzeldir, nasılsa baban var yıkar' diyerek çamaşırlarını babası yıkayan çocuk gördünüz mü reklamlarda hiç. Ya da akşama misafire hazırlık yapan, ışıl ışıl beyaz çamaşırlarını nedensiz bir neşeyle asan bir erkek. Diğer taraftan; futbol oynarken üstünü kirleten kız çocuğu, evi boyayan, inşaatta çalışan ya da çamaşır makinesini tamire gelen kadın işçi gördünüz mü? Reklamlar isteyerek ya da farkında olmadan bu cinsiyetçiliği barındırıyorlar.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.