İyi Bir Yönetimle Türkiye Kaç Yılda Kendine Gelir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Üzerine çok yazdık, çizdik, konuştuk ancak dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası içimizde her daim diri tuttuğumuz umut tohumların filizlenmesine sebep oldu. Kötü günlerden geçiyoruz bir ekonomik kriz içerisindeyiz ancak sürdürülebilir bir kalkınma planı ile 3-5 yıl gibi bir süre zarfında toparlanabiliriz. Milim şaşmadan uygulanacak doğru politikalar ile çok şey değişebilir.
    yagmur_ults
    3-5 yıl bana az gibi geliyor. Türkiyenin gelişmesi için sadece para yetmez, insanların düşüncelerininde gelişmesi gerekiyor. Mesela namus bekçileri, aşırı dindarlar, başka dine saygısı olmayanlar, başka insanların hayatına karışanlar vs... Tecavüzcüye, kadına şiddet uygulayanlara bile o kadar az hapis cezası veriliyor ki (hatta çoğuna verilmiyor). Bunların hepsi toplumumuzda değişmesi gereken şeyler ki Türkiye kendine gelsin.
     sedefartuny
     İktisadi açıdan daha hızlı ilerleme gösterebiliriz belki ama toplumsal olarak bu ilerleme ne yazık ki daha yavaş ve sancılı olacaktır. Sağlıklı bir yönetim hesap soran, sorgulayan yönetilenlerle mümkün önce bunu yapıyor olmamız lazım.
      dr.rock
      Ülkemiz asla normale dönmeyecek, bu ancak dünya genelinde dengelerin değişmesi yani maalesef yaşanacak bir kaos sonrası olabilir. Ha Atatürk falan yaşıyo olsa böyle konuşmazdım ama en umutlu tahminim 300 yıl
       peripedia
       Toplum olarak biz düzelmedikçe hiçbir şey değişmez. Ölümden korkup sıtmaya razı olunca ölümümüz ağır çekimli olacak. Ben bir şeylerin düzelebileceğine olan inancımı çoktan yitirdim.
        detokssuyu
        Üretim olacak, fabrikalar kurulacak, istihdam olacak ki toparlayacak bunlar için de asgari 10 yıl şart.
         okadin
         Bakanın istifası ile olacak iş değil bu. Kötüye gidiş biraz olsan durabilir ancak iyiye doğru bir seyredişin bu şartlar altında gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Ortak değerlerimiz yağmalanırken, kolektif bilinçten ve çabadan her gün daha da uzaklaşırken mümkün değil. Evet Türkiye iyi bir yönetim ile süre ne olur olsun toparlanabilir ama biz o iyi yönetim sistemini bu ülkede artık kuramayız.
          me_out_bye
          2120.
           muratsavas
           Tek sıkıntımız mali sorunlar olsa bir rakam vermek daha kolay olurdu. Eğitiminden, adaletine sorunlar bu kadar artmışken, halkın toplumsal bilinci zarar görmüşken sağlıklı bir toparlama pek de mümkün görünmüyor. Doların düşmesi ne kadar güzel görünse de 3 gibi değerlere düşebilecek mi gerçekten? Üstelik bizim dolarla işimiz bile yok (!)
            plazacalisani
            Minimum 50 yıl. Bunun sebebi eğitim, daha doğrusu şu an olan eğitimsizlik. Süper ötesi imkansız bir yönetim de gelse, halkın eğitim seviyesi belli. Bir kesim çok iyi imkanlara sahip olabiliyorken, başka bir kesim eğitimin e'sinden bir haber. Ortada bir kısım ise standart altı bir eğitim alıyor. Doğal olarak ne o şahane hükümeti, ne de yapmak istediklerini anlamayacağız. Şimdi iyi bir yönetim gelse, iyi bir eğitim reformu olsa, bu insanların büyüyüp ülkeyi kalkındırması minimum 50 yıl.
             redblack
             3-5 sene dedigin ışık yılı herhalde🤔
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.