İyi Bir Yönetimle Türkiye Kaç Yılda Kendine Gelir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Üzerine çok yazdık, çizdik, konuştuk ancak dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası içimizde her daim diri tuttuğumuz umut tohumların filizlenmesine sebep oldu. Kötü günlerden geçiyoruz bir ekonomik kriz içerisindeyiz ancak sürdürülebilir bir kalkınma planı ile 3-5 yıl gibi bir süre zarfında toparlanabiliriz. Milim şaşmadan uygulanacak doğru politikalar ile çok şey değişebilir.
    dr.rock
    Ülkemiz asla normale dönmeyecek, bu ancak dünya genelinde dengelerin değişmesi yani maalesef yaşanacak bir kaos sonrası olabilir. Ha Atatürk falan yaşıyo olsa böyle konuşmazdım ama en umutlu tahminim 300 yıl
     me_out_bye
     2120.
      okadin
      Bakanın istifası ile olacak iş değil bu. Kötüye gidiş biraz olsan durabilir ancak iyiye doğru bir seyredişin bu şartlar altında gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Ortak değerlerimiz yağmalanırken, kolektif bilinçten ve çabadan her gün daha da uzaklaşırken mümkün değil. Evet Türkiye iyi bir yönetim ile süre ne olur olsun toparlanabilir ama biz o iyi yönetim sistemini bu ülkede artık kuramayız.
       sedefartuny
       İktisadi açıdan daha hızlı ilerleme gösterebiliriz belki ama toplumsal olarak bu ilerleme ne yazık ki daha yavaş ve sancılı olacaktır. Sağlıklı bir yönetim hesap soran, sorgulayan yönetilenlerle mümkün önce bunu yapıyor olmamız lazım.
        busrawashere
        18 ya da 2023
         yagmur_ults
         3-5 yıl bana az gibi geliyor. Türkiyenin gelişmesi için sadece para yetmez, insanların düşüncelerininde gelişmesi gerekiyor. Mesela namus bekçileri, aşırı dindarlar, başka dine saygısı olmayanlar, başka insanların hayatına karışanlar vs... Tecavüzcüye, kadına şiddet uygulayanlara bile o kadar az hapis cezası veriliyor ki (hatta çoğuna verilmiyor). Bunların hepsi toplumumuzda değişmesi gereken şeyler ki Türkiye kendine gelsin.
          peripedia
          Toplum olarak biz düzelmedikçe hiçbir şey değişmez. Ölümden korkup sıtmaya razı olunca ölümümüz ağır çekimli olacak. Ben bir şeylerin düzelebileceğine olan inancımı çoktan yitirdim.
           detokssuyu
           Üretim olacak, fabrikalar kurulacak, istihdam olacak ki toparlayacak bunlar için de asgari 10 yıl şart.
            cukopurto
            kendine gelmek derken neyi kastediyorsunuz? genç cumhuriyet zamanı 1930-1950 arası der iseniz 7-10 yıl arası ama gelişmekte olan ülkeden çıkıp gelişmiş ülkeye geçiş anlamda der iseniz üzgünüm ki +20 yıl kadar süre ihtiyacımız var oda eski parlamenter sistem ile beraber gelişmiş ülkelerde ki gibi adalet sistemi eğitim sistemi ekonomi sanayi kalkınma sistemi öyle betonları üst üste yığarak gelişmek olmaz.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.