1
2.1.2021
İyi Bir Maaş Denildiğinde Aklınıza Gelen En Düşük Miktar Ne
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gulfemkaya
   Hepimiz rahat geçinebilmek için iyi maaşlı işler istiyoruz. Günümüzde malum hayat şartları da zorlaştı. 5-6 yıl önce iyi bir maaş denildiği benim aklıma gelen tutar 4000 tl ve üzeri maaş alıyorsa bir kişi çok rahat geçiniyordur şeklindeydi. Şimdi gerçekten refah bir şekilde rahat rahat yaşamak isteyen bir kişi bence en az 6000-7000 tl maaş kazanıyor olmalı. Tabii bu miktar 2-3 kişilik bir ailenin rahatça geçinmesi için geçerli. Keşke hayat bu kadar pahalı olmasa fakat günümüz gerçekleri. Peki sizin aklınıza biri iyi bir maaş kazanıyorum dediğinde ne kadarlık bir maaş geliyor?
    nickimdebileolmaz
    Yaşam standardına göre değişir mesela aylık 7 bin tl kazanan birini harcaması 7 binden çok daha fazla olacaktır. Benim için 12 bin tl yeterli.
     _gizem_
     10.000 en az
      palmiye
      En az 8-9 bin.
       ezgizm
       Kendi aday olduğum meslek açısından bakınca en az 10 bin ama gerçekler aşırı farklı.
        djsinemovic
        **Küçük bir bilgilendirme** bu ülkede yoksulluk sınırı 7bin lira, o da son zamlardan önceydi **bilgilendirme bitti** Gerçeğin bunun çok dışarısında olduğunun tabi ki farkındayım ama aza alıştırılmayı, bu kadar kanıksanmış olmasını da kabullenemiyorum. Çoğunuzun iyi maaş diye bahsettiği şey avrupadaki en fakir ülkenin bile asgari ücretinin yarısı. En az 25-30 bin tldir bu ülkede iyi maaş maalesef
         eflayilmaz
         Minimum 10 bin- 12 bin tl arasında bir maaş şu anda rahat bir yaşam sürdürür
          me_out_bye
          En düşük 5k reis. Az hoştur 7 8k Üst sınıf 10k ve üzerleri
           detokssuyu
           Kişinin niteliklerine, yeteneklerine, yaptığı işe ve en önemli maaş alınan para biriminin değerine göre değişen durumdur. Türkiye şartlarında bugün 10 bin dolaylarıdır.
            ceviz-agaci
            3000 alayım da bu dönemde öper başıma koyarım
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.