İyi Bir Hükümetin Başarı Ölçütü Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Ülkemiz için iyi bir siyasal yönetim, iyi bir hükümet talebimiz her daim diri. Refah seviyesi, adalet, kadın hakları gibi birçok konuda kıstaslarımız var. Bunlardan en önemlisi ekonomi olmakla birlikte ben sadece sağlıklı ekonomi politikalarının bir yönetimi başarılı kılacağını düşünmeyenlerdenim. Toplumları yetişme ideolojisini daha çok önemsiyor ve hükümetlerin başarı ya da başarısızlığını bunu kıstas alarak yorumluyorum.
    mehmet_08
    Nüfusu ülke olanaklarına endeksleyip kontrol altında tutabilen hükümet iyi hükümettir. BKZ. İsviçre, İngiltere, almanya, danimarka, Norveç, İsveç, Singapur.
     mrlawyerkk
     Özkaynaklarını yağmaya açmayan hükümet iyi bir hükümettir benim nezdimde. Bu özkaynaklara ortak değerlerimiz de dahil.
      sedefartuny
      Adalet, adalet, adalet. Bir insan ancak adil bir ülkede nefes alabiliyor, kendini gerçekleştirebiliyor. Haksızlık bugüne kadar insana yapılan en büyük zulümdür.
       detokssuyu
       Toplumu yetiştiren kadını önemseyen bir hükümet başarıda bir seviyeye gelmiş bir hükümettir.
        peripedia
        Yoksulluk sınırında geçinmediğimizde yaşamımızı iyileştirmek için düşünmeye ve adımlar atmaya başlarız. Dolayısıyla ekonomi yönetimi iyi ve sağlam bir hükümet için en önemli kriter.
         dr.rock
         Şeffaf olmalı, düşmana dahi adil olmalı, ideoloji değil özgürlük temelli olmalı, silaha değil bilime yatırım yapmalı, üretime odaklanmalı, tarımı ve denizciliği güçlendirmeli, diyaneti kapatmalı, eğitim sistemini stabil hale getirmeli, öğretmenini doyurmalı, azınlıklarla barışmalı, liyakata önem vermeli, laikliği korumalı, cemaatleri ve tarikatleri kontrole almalı, sanatın önünü açmalı. Ortak akıl karar almalı, meslek örgütlerine ve sendikalara karar aşamasında söz hakkı vermeli
          arasserin
          Bilime, sanata ve spora önem veren. Adil ve şeffaf. Fırsat eşitliği gayesinde olan
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.