25
8.10.2020
İyi Bakılmayan Çocuklar Devlet Korumasına Alınmalı mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   okadin
   Eşiyle barışmak için çocuklarına şiddet uygulayan babanın ve masum çocukların görüntülerini gördükten sonra gayriihtiyari bu cümleyi kurdum 'Devlet bu çocukları almalı' dedim. Sonra Aleyna Çakır olayı ile birlikte devlet yurdunda büyüyen çocuklara ilişkin öğrendiklerimiz geldi aklıma. Bir dilemma yani.
    benita
    Neresinden tutsan elinde kalan bir sistem var, komple sıfırdan olması gerektiği gibi kurulması lazım o sistemin
     busrawashere
     iki ucu boklu değnek ama yurt tabii ki daha iyi
      sedefartuny
      Bu çocuklar ailelerinden ayrılmamalı, ailesiz kalmak, yalnız olmak, bir yurtta büyümek bu çocuklara iyi gelmeyecek hepimiz biliyoruz. Ancak bu çocuklarının ailelerinden şiddet görmediklerine emin olmamız lazım. Bunun için çok ciddi bir denetleme mekanizması gerekli. Sık aralıklarla uzmanlar tarafından ailenin ziyaret edilmesi, çocukların muayene edilmesi, en ufak bir şiddet belirtisinde kuvvetli yaptırımlar olmalı.
       muzlu-pasta
       Bence çocuk yapmak için ehliyet olmalı ehliyetsiz çocuk yapanların çocukları elinden alınmalı
        dr.rock
        Bu tür bir çok vakam oldu. Yurtlar eskisi kadar kötü değil ancak çocuğun ailesinden ayrılması için çok ciddi bir tahkikat süreci gerek. Özellikle şiddet olayının sürekliliği varsa akabinde cinsel istismarda olmakta bu konuda dikkat edilmeli. Sistemi tıkayan unsur sadece "yurtların kötü" olması değil. Geleneksel toplum yapısı. Bu ülkede çocuk olmak zor ama çalışıyoruz, farkındalık yaratıyoruz, düzelteceğiz.
         mevsimlerdensnbahar61
         Aynen öyle alınmalı en azından huzurlu uyur
          detokssuyu
          Alınmalı, ancak çocukların yerleştirildiği yurtlar ve şartları iyileştirilmeli. Bu çocukların yalnız olmadıkları aksine devlete emanet edilen, devlet güvencesi ve kontrolünde yaşayan çocuklar olduğu topluma anlatılmalı. Koruyucu aile çalışmasına önem verilmeli. Bu çocukların gelecekleri devlet ve toplum tarafından ilmek ilmek, emek emek örülmeli.
           peripedia
           Bizim bildiğimiz ranzalarla dolu yurtlar sanıyorum tarih olmak üzere. Aile bakanlığı artık apartman daireleri kiralıyor ve 5-6 çocuk bir görevli anne ile bu evlerde yaşıyor. Aile, mahalle kültürünü öğreniyorlar. Bu gibi uygulamalar artarsa bu ikilem ortadan kalkar. Umuyorum en yakın zamanda bu gibi sorunlarımı bir çözüme kavuşur.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.