İtalya'da 10 Yaşındaki Bir Çocuğun Ölümü Sonrası TikTok'a Erişim Kısıtlaması Getirildi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   adnaq
   Sizce sosyal medya güvenli mi ?
    fuzbing
    Başlığa cevap: umarım tamamen yasaklanır b*ku çıktı diyeceğim lakin o mecradaki genç nüfus nereye dağılacak? o zehirli kanı aldılar bir kere.. Soruna cevap: Sosyal medya sosyallikten uzaklaştırdığı için güvenli de değil, sağlıklı da değil.
     me_out_bye
     Gençler bu skmsonik challange'ları yerine getirmekten daha ciddi işlerle uğraşmalı. Bunların beyin yoksunu olduğunu onlara anlatmalı ikna etmeli.
      a.l.p.o.l.l.o.n
      TikTok IQ sınırı düşürülmüş bir platform ve bu çok bariz. Ebeveynlerinin yorumu garip geldi 🤔
       me_out_bye
       Hangi beyin özürlü geri zekalı böyle bir "challange" denen saçmalık yapar ortaya atar? Resmen kendi kendini boğmuş farkında olmadan. Yazık...
        ggggggg
        Birinin ölmesi mi gerek illa ki. Türkiye'de de bir genç tiktok çekerken suya düşüp öldü ama hiçbir değişiklik uygulanmadı bildiğim kadarıyla.
         dio-gundem
         İtalya, 10 yaşındaki kızın TikTok'taki bir dayanıklılık meydan okuması sırasında hayatını kaybetmesi üzerine platformdan yaşı kesin olarak belirlenemeyen kullanıcılara ait hesapların engellenmesini istedi. Euronews'ten Burak Ortahamamcılar'ın haberine göre, ülkenin güneyindeki Palermo kentinde, 10 yaşında bir çocuğun dün boğazına doladığı bornoz kemeriyle boğulmuş halde bulunması ve bu olayın, kızın TikTok'ta "Blackout challenge" adlı nefessiz kalma meydan okumasına katılması nedeniyle yaşandığı iddiaları ülkede infiale yol açtı. Söz konusu iddiaların ardından İtalya Kişisel Verileri Koruma Kurumu (GPDP), TikTok'a yaşı kesin olarak belirlenemeyen kullanıcılara ait hesapların derhal engellenmesi talimatı verdi.
         https://onedio.com/haber/tiktok-taki-blackout-challenge-10-yasindaki-kizi-oldurdu-954914
         Detaylar:
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.