İsviçre'de Peçe ve Burkanın Yasaklanmasının %52 Oy Oranıyla Kabul Edilmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   suphelihoroz
   İsviçre resmi olarak halkına sordu neredeyse 5,5 milyona yakın halkın 2 milyonu sandıklara gitti ve bu soruya "yasaklansın" oyu kullandı. Burada nerede duracağımı şaşırdım. Bir yanım kimsenin dini inancının gerekliliklerine karışılmaz diyorum, kimse, ne bir devlet kurumu ne bir kişi bir insana ne giyebileceğini söyleyemez diyor. Öbür yanım ise din gibi bir kurum da kimseye ne giyeceğini söyleyemez, bu peçe ve burka dünyanın en geri kalmış şeyi, kadınları insan olmaktan çıkarmak bir obje haline getirmek için, namus meselesi haline getirmek için uydurulmuş bir şey diyorum. En iyisi yasaklanmasın da, kimse artık bunları giymesin bence.
    tsukyomi
    Yasaklanması gayet yerinde. Ne eşkal belli oluyor ne bir şey. Suç işlese, ki soyguncuların da, teröristlerin de favori saklanma şeklidir, nasıl bulunacak bunlar? Zaten dinde de böyle bir kapanma şekli yok. Nedir bu aşırılık yani?
     mrsnl33
     Yasaklama bana göre yanlış.Serbest bırakılmalı bence
      efla_tun
      İnsanlar ne istiyorsa onu giysin,peçe mi takmak istiyor,crop mu giyecek yada şortla mı gezecek istediğini giysin. Eşkal yüzünden yasaklanmasını yerinde bulan var kadın polisleri yok mu onlar açar bakar peçeli kadınlara. Ne diyeyim Avrupa işte "DÜRÜST" "AHLAKLI" "ADALETLİ" yer
       moon_night
       Yasaklanmasın ama zorunlu da olmasın en iyi bence
        kania_
        Yasaklanması biraz saçma bence tamam açık olan açık olsun peçe takmak isteyende taksın bence bunda hiçbir sorun yok
         efla_tun
         Açık bir kadına zorla peçe taktırsalar aynı şeyi konuşmazdık eminim
          halil.mntkn
          Güvenlik riski sebebiyle bazı sınırlandırmalar olsa anlayacağım ama "kadınları baskıdan kurtarma" ayağına yatılmış. Avrupa için sağcı/muhafazakar bir uygulama olduğu aşikar. Bunun kadınları zorla kapatmaktan çok çok fazla bir farkı yok. İnsanların haklarını, kişisel hayatlarını halk oyuna açmak başlı başına falso zaten.
           sadisfekshin
           %48’e şaşırdım.
            ahpte-pateh
            Onedio'da yazmıştım, yasaklanması saçma. İsviçre özgürlükler ülkesi, ne bileyim insanların giyimine katılması saçma. Artı kadınların hayatında daha önemli sorunlar olduğuna inanıyorum. Son olarak İsviçre'de çok fazla Müslüman'da yok, haliyle yasak gereksiz. Giyimle ilgili her şey serbest olmalı. Bir çarşaflı ile bir mini etekli sokakta yan yana yürüyebilmeli ve bunu kimseler de sorun etmemeli.
             ohannesburg
             Çok iyi karar
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.