İsviçre'de Peçe ve Burkanın Yasaklanmasının %52 Oy Oranıyla Kabul Edilmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   suphelihoroz
   İsviçre resmi olarak halkına sordu neredeyse 5,5 milyona yakın halkın 2 milyonu sandıklara gitti ve bu soruya "yasaklansın" oyu kullandı. Burada nerede duracağımı şaşırdım. Bir yanım kimsenin dini inancının gerekliliklerine karışılmaz diyorum, kimse, ne bir devlet kurumu ne bir kişi bir insana ne giyebileceğini söyleyemez diyor. Öbür yanım ise din gibi bir kurum da kimseye ne giyeceğini söyleyemez, bu peçe ve burka dünyanın en geri kalmış şeyi, kadınları insan olmaktan çıkarmak bir obje haline getirmek için, namus meselesi haline getirmek için uydurulmuş bir şey diyorum. En iyisi yasaklanmasın da, kimse artık bunları giymesin bence.
    moon_night
    Yasaklanmasın ama zorunlu da olmasın en iyi bence
     mrsnl33
     Yasaklama bana göre yanlış.Serbest bırakılmalı bence
      adem_albasan19
      yalnız dünyaya inanan insanın bakış açısına göre mi bakılmalı ?
       tsukyomi
       Yasaklanması gayet yerinde. Ne eşkal belli oluyor ne bir şey. Suç işlese, ki soyguncuların da, teröristlerin de favori saklanma şeklidir, nasıl bulunacak bunlar? Zaten dinde de böyle bir kapanma şekli yok. Nedir bu aşırılık yani?
        sadisfekshin
        %48’e şaşırdım.
         halil.mntkn
         Güvenlik riski sebebiyle bazı sınırlandırmalar olsa anlayacağım ama "kadınları baskıdan kurtarma" ayağına yatılmış. Avrupa için sağcı/muhafazakar bir uygulama olduğu aşikar. Bunun kadınları zorla kapatmaktan çok çok fazla bir farkı yok. İnsanların haklarını, kişisel hayatlarını halk oyuna açmak başlı başına falso zaten.
          efla_tun
          İnsanlar ne istiyorsa onu giysin,peçe mi takmak istiyor,crop mu giyecek yada şortla mı gezecek istediğini giysin. Eşkal yüzünden yasaklanmasını yerinde bulan var kadın polisleri yok mu onlar açar bakar peçeli kadınlara. Ne diyeyim Avrupa işte "DÜRÜST" "AHLAKLI" "ADALETLİ" yer
           efla_tun
           Açık bir kadına zorla peçe taktırsalar aynı şeyi konuşmazdık eminim
            kisi
            Yasaklanması bana göre yanlış. İnsanların özgürlüğünü kısıtlayıcı bir hareket. Peçe takılması başkalarına zarar veren bir şey değil. Yasaklanması gereken kadınların peçe takmaya zorlanması. Başkasının peçe takması konusunda baskı yapanı cezalandır. Baskıya uğrayanı koru. Edit: Eğer ısrarcılarsa sakallı erkeklerin güneş gözlüğü takması, büyük güneş gözlüğü takılması, maske takılması... vs. de yasaklansın. Bunlarla da yüz gözükmüyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.