İstisnasız Bütün Mesleklerde Erkeklerin Daha İyi Oluşu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   climax
   Bugün bilim tarihinden tutun tıp tarihi ve felsefe tarihine kadar erkeklerin kadınlara göre daha iyi olduğu açık. Özellikle ticaret konusunda kadınlara yönelik elle tutulur bir veri göremiyorum. Peki bunu neden illa reddediyoruz? Toplumsal cinsiyet eşitliği tamam ama bunu görmezden gelemeyiz. Tarih boyunca kadınların bazı konularda bastırıldığı aşikar fakat modern toplumda neden hala erkekler kadınlara göre daha başarılı bir çoğunluğu oluşturuyor? Bence bunun sebebi tarihsel süreç ile alakalı. Hamilelik yüzünden kadınların eve kapanması ile birlikte iş hayatındaki yetkinliklerini erkeklere oranla kaybetmiş durumda :( Yani belki linç edileceğim fakat erkekler bütün mesleklerde daha iyi oluyor, özürdilerim.
    moon_night
    Genellemeni skim
     mrsnl33
     Bir öğretmen adayı olarak soyluyorum;Bence kadınlar bu işte erkeklerden çok daha basarili.Ayrica ;Genellemenizide alıp cehennemin dibine gidin artık.
      takmazuguramatakar1
      A*cılık yapmıyorum ama önceden kızlara okuma hakkı bile verilmemiş hatta bazı yerlerde bu devam ediyor. Bu önemli bir faktör bence. Ama yine de gerimizde kalmamışlar bu da iyi bir şey bence.
       karolunita-
       Zihniyetini s*ktiğime bak ya
        tsukyomi
        Fahişelik de bir meslektir, hatta dünyanın en eski mesleğidir. Onu da kabul ediyorsanız buyurun dünya sizin olsun. Gerçi tüm işleri yapabilmek için bir keleş yetiyor bu bağlama göre, onda da iyisinizdir onda da.
         eski_bi_tanidik
         Kadinlari özellikle geçmişte çok iyi eğitmeye fırsat vermemiş olabilirler mi yobaz kopek
          muzlu-pasta
          Belki yüzyıllar boyunca kadınları insandan bile saymayan erkekler yüzündendir kadınların 20.yüzyıla kadar oy hakki bile yoktu işe mi giricektik? Hem nerden biliyorsun helsinde erkeklerin çok iyi olduğunu işini seven en iyi yapandır nokta
           kozmikgala
           Genelleme yapan insanlar genellikle zeki olmuyorlar.
            heygidigocadunya00
            Erkek icra ettiği her şeyi kendi meziyeti ve kendi zekasıyla gerçekleştiğini düşünse de arkasında ona akıl veren, onu yönetip yönlendiren kadın olduğunu egosuna yenik düşüp itiraf edemez..
             kisi
             Aşırı bir genelleme. Ayrıca kadınlar tarihte çok kısıtlanmış. Günümüzde bile çok kısıtlanıyor. Çakılda koşanla düz yolda koşanı yarıştırmak mantıklı olmaz.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.