İstisnasız Bütün Mesleklerde Erkeklerin Daha İyi Oluşu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   climax
   Bugün bilim tarihinden tutun tıp tarihi ve felsefe tarihine kadar erkeklerin kadınlara göre daha iyi olduğu açık. Özellikle ticaret konusunda kadınlara yönelik elle tutulur bir veri göremiyorum. Peki bunu neden illa reddediyoruz? Toplumsal cinsiyet eşitliği tamam ama bunu görmezden gelemeyiz. Tarih boyunca kadınların bazı konularda bastırıldığı aşikar fakat modern toplumda neden hala erkekler kadınlara göre daha başarılı bir çoğunluğu oluşturuyor? Bence bunun sebebi tarihsel süreç ile alakalı. Hamilelik yüzünden kadınların eve kapanması ile birlikte iş hayatındaki yetkinliklerini erkeklere oranla kaybetmiş durumda :( Yani belki linç edileceğim fakat erkekler bütün mesleklerde daha iyi oluyor, özürdilerim.
    moon_night
    Genellemeni skim
     superkahraman
     bundan emin misin gerçekten tarihi daha iyi araştırmanı öneririm
      tsukyomi
      Fahişelik de bir meslektir, hatta dünyanın en eski mesleğidir. Onu da kabul ediyorsanız buyurun dünya sizin olsun. Gerçi tüm işleri yapabilmek için bir keleş yetiyor bu bağlama göre, onda da iyisinizdir onda da.
       mrsnl33
       Bir öğretmen adayı olarak soyluyorum;Bence kadınlar bu işte erkeklerden çok daha basarili.Ayrica ;Genellemenizide alıp cehennemin dibine gidin artık.
        takmazuguramatakar1
        A*cılık yapmıyorum ama önceden kızlara okuma hakkı bile verilmemiş hatta bazı yerlerde bu devam ediyor. Bu önemli bir faktör bence. Ama yine de gerimizde kalmamışlar bu da iyi bir şey bence.
         kanatsiz-balik
         Hedy Lamarr adında bir kadının icadı olan wifi sayesinde bu dio yu atıyorsun...
          kania_
          Yoo öyle bişe yok.Kim diyo böyle bi ayrım yapman çok cahilce
           efla_tun
           Ne düşünüyorum söyleyeyim mi Aslında yazdıklarını görüp oldukça sinirleniyorum erkekleri genelleyen bir dio paylaşmak istiyorum ama bir de bakıyorumki hemcinslerin hiç de senin gibi düşünmüyor,bu çok hoş Gerçekten bu tür düşünceler bir çok kızı yada kadını örseliyor,bende ters işliyor tabi karşı tarafa yaptığının yanlış olduğunu anlatmak için elimden geleni yapıyorum ve bence birçok kızında böyle olması gerekiyor.Karşı tarafla tartışmak yada örselenmek yerine ona doğrunun ne olduğunu açıklamak gerekiyor. Erkeklerin kadınlardan işler konusunda daha başarılı olması konusuna gelirsek,senden bir sürü var ve hiç şans vermiyorsunuz gerçekten kadınlara,çünkü hoşuna gitmiyor bir kadını çalışırken,düşünürken,okurken görmek. Otobüs şoförün kadın olunca,sana öğretmenlik yapanın kadın olduğunu görünce bunun doğru olmadığını ve zaten bu tür işleri yapamadıklarını hatta yapmamaları gerektiğini düşünüyorsun Ha ben bir genç kız olarakta çıkıp demiyorum ki kadınlar erkeklerden daha iyi yapar,genelleme yapmaya bu kadar meraklı olmanın anlamı yok. Bazen kadın tamir eder arabanı,yada kuaföre gittiğimde saçımı bir erkeğin daha güzel kesmesi beni rahatsız etmez aksine hoşuma gider.Yayılalım nolur ki herkes istediği işi en başarılı şekilde yapsın "Kadında,Erkekte"
            merivella
            Küfür etmicem diyorum hanımefendi kişiliğimden ödün vermicem diyorum, sonra karşıma böyle bir yazı çıkıyor gelde sinirlenme yok yani bu coğrafya bu tür düşüncede insanlar yok yani küfürsüz yaşamaya elverişli değil
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.