İstiklal Mücadelesi'nde Pakistan ve Afganistanlı Kardeşlerimiz Kollarındaki Bilezikleri Sattılar ve Türkiye'ye Gönderdiler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarıdır. Devamı şöyle: “Şimdi ‘Türkiye’ye, Afganlar geliyor’ diyorlar sadece bize değil Batı’ya da gidiyorlar. O eleştirenlere bir şey demek istiyorum. Bu memleket zor bir dönemdeyken bir tek silahı ve kurşunu yokken, İstiklal Mücadelesi’nde Pakistan ve Afganistanlı kardeşlerimiz kollarındaki bilezikleri sattılar ve Türkiye’ye gönderdiler. Oradan artan parayla da bilmeyenler bilsinler, İş Bankası kuruldu. Her şeyi unutursak, gelecek nesil de bizi unutur”
   https://www.milliyet.com.tr/siyaset/bakan-soylu-memleket-zor-donemdeyken-pakistan-ve-afganistanli-kardeslerimiz-bileziklerini-gonderdi-6561933
   kaynak
    strangestar
    Tamam bu doğru siz daha ülkeye bakamıyosunuz ağa bir kendimizi bakalım mültecileri sonra düşünürüz.
     peripedia
     Ya tabi ya kesin öyledir. Bizim zekamızla alay etmeseniz mi artık acaba.
      tsukyomi
      Ha Pakistan'dan da gelen var yani? İkinci İstiklal Mücadelesi başladığında bakalım kim nelerini satacak.
       asit
       Eeeee ? Sattı gönderdi napalım yani ? Yakında götümüzde de hak iddia edecekler zaten ? Üç değil beş değil yüzbinler milyonlar geliyor. Tabi sokakta siz denk gelmiyorsunuz bunlara. Hoş siz vatandaşa da denk gelmiyorsunuz zaten. Akıl sır erdirmek güç ya.
        lovewkoko
        bileziklerini münasip yerlerine sokabilirler. onlar bilezik vermiş, biz can verdik.
         seksenderece
         Doğru söylemiş amk. Bize mülteci doğudan değil batıdan gelseydi mesela Ukrayna' dan (Rusya ile her an savaşa girebilir. En büyük desteklerden birini Türkiye veriyor) kimse neden geldi demezdi. Ya da ne bileyim araplara küfür edenler Arap şeyhi milyon dolarlık yatıyla Bodrum'a demirlediğinde millet limanda köpeğe dönüyor. İki yüzlülük, ırkçılık, nankörlük yapılanlar. Madem mülteci sorunu var hepsini tespit edip geçici kimlik çıkartacaksın. Ben olaya insani bakıyorum. Yapılan iyiliği de insanlığımı da bir kenara bırakamam. Aynı durumda bende olabilirdim. Zaten zamanında Azerileri de Ruslar'a teslim etmişti birileri. İnsan insandır. Sana sıpındıysa koruyacaksın. İstismar ederse sınırdışı edersin. Ayrıca bahsettiğimiz ülke geçen yüzyıla kadar bayrağında Hilal ve Osmanlı sembolleri taşıyordu. Diyeceklerim bu kadar. Be human.
          cinayetvaraga
          size kalsa bu ülke ortadoğunun parcasiydı zaten. ortadoğuya yayilan biz değildik.
           isirgan_otu
           Ukraynalı multeciler de gelsin 😁
            gilad-pellaeon
            al evinde besle sülüüüüü
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.