97
6.1.2021
İstanbul Valiliği'nden Gösteri ve Yürüyüş Yasağı
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   fuzbing
   https://onedio.com/haber/istanbul-valiligi-nden-gosteri-ve-yuruyus-yasagi-950340
   https://onedio.com/haber/istanbul-valiligi-nden-gosteri-ve-yuruyus-yasagi-950340
   "İstanbul Valiliği, Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önünde toplanma çağrıları yapılması üzerine, Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerinde her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüşü yasakladı." neden tüm İstanbul'da yasaklanmamış diye sorgulamamızı sağlayan haber.
    dr.rock
    Belki yeni bir Gezi vb gibi bir durumdan endişe ediliyor. Elbette Gezi'de ki toplumsal kardeşlik oluşumu güzeldi. Şu anda siyasiler müthiş bir paranoya içinde. Çok spesifik bir paranoya hemde, korkak ceylan gibi... Başı açık karşıt görüş: Batılı ya da Atatürk'çü terörist. Başı kapalı karşıt görüşse fetö cü terörist konumunda onlar için. Bence üniversitenin kendi bünyesinde, kendi öğrenci ve akademisyenlerine bırakılması gereken bir eylemleşme süreci (şu anda olanda bu). Bu yasaklar bir tür ters psikoloji ile kışkırtma maksatlıda olabilir, istihbaratımızın elinde verilerde olabilir. Bilinmez... En iyisi (varsa birilerinde böyle bir niyet) hali hazırda covidle mücadele eden fukara ülkemizi daha çok sıkıntıya sokmadan olayları dışarıdan gözlemlemek, sokaklara dökülmemek. Zaten bu devir kapandı çoktan, ülkeyi, vatandaşları zora sokmaya gerek yok diye düşünüyorum, evde kalmak lazım, demokratik olmak, hakçı olmak, pozitif olmak, empati yapmak lazım... Bazen Reisle bile.
     alys
     çünkü katilden,tecavüzcüden değil hakkını arayandan korkuyorlar.
      fuzbing
      bundan güzel bp olur
       alys
       Ben sana burda 850 sayfa yazı yazsam sen yine anlamayacaksin Emre. vaktimi sana harcayıp boşa gitmesine izin veremem. iyi günler sana.
        sedefartuny
        Boğaziçi için gezi kıvılcımı olabilir diyenler haklı sanırım. George Floyd protestolarına da insanlar pandemi nedeni ile ivme kazanamayacağı, ses çıkmayacağı gözü ile bakmışlardı ama polislerin virüsten daha zararlı olduğu kanısına varmıştı toplum. Bazı şeyler gerçekten coronadan daha zararlı. Bu yasak neye ya da nelere gebe olacak bakalım.
         kisacadeniz
         Bu habere zerre şaşırmadım, ben de ne zaman gelecekti bu yasak diye bekliyordum
          roar
          Yasak yasak yasak. Bu ülkede sesini çıkartmak yasak artık. Başkaldırmak yasak. Karşı fikirde olup bunu haykırmak yasak. Çünkü tahammülleri yok.
           ozymandiase
           Baktılar destek veriyor İstanbul belediyesi çareyi yasaklamalarda buldular. Ancak bu çok yanlış bir karar. Çünkü bu yasağı bile isteye delecek çok kişi var. Bu da illegal bir hale gelmesine sebebiyet verir ve olay anarşik bir boyut alıp daha da büyür. Kendinizi kurtarayım derken bile bile ateşe sürüklediniz olayları sayın İstanbul Valiliği.
            pillowtalk
            İşte bu ya. Son derece laik ve demokratik bir ülkede, fikir ve düşünce özgürlüğünün olduğu benim canım ülkemde olması gereken ve yapılması gereken bir şey bu. Çünkü neden insanlar fikir ve düşüncelerini beyan etsinler değil mi ? Özellikle bunlar verilen kararlardan etkilenen insanlarsa neden karşı çıksınlar. Otursunlar oturdukları yerde. Not: İronidir.
             bos.adam
             Valilik toplu şekilde devleti hortumlama vb durumlarda da aynı hasasiyeti göstermesini beklerdik. Zira götümüzdeki dona göz dikenler bahçelerde hak sahibi bizler birerr mahkum gibi görülüp evlerimize tıkılmaya çalışılıyoruz. Sokakta hırsıza yol veren vali insanların hak taleplerini özgürce dile getirmelerine müsade etmeli aksi takdir de günü geldiğinde her zorba gibi onlarda hesap verecek
              rarero
              Hakkını aramaya çalışan kim varsa kendilerine karşı çıkan hangi düşünce olursa olsun yasaklıyorlar, engelliyorlar, sesini kısıyorlar. Gezi olaylarından sonra girilen yasaklama süreci hala devam ediyor ve bitecek gibi de değil. Basın açıklaması yapılan masum yürüyüşlere bile hasret kaldık. Yalnız gözden kaçırılan şöyle bir durum var bu ateşi harlar.
               gizemlicikolat
               Fikir ve görüş yasağı da diyebiliriz. Ne acınası...
                peripedia
                Bu hükümet öğrencilerden ve gençlerden korktuğu kadar hiçbir şeyden korkmadı. Z kuşağına b*k atıp durmaları da bu korku kaynaklı. Nitekim bu yasakta tam olarak bu korkudan doğdu. Bir etki varsa tepki de vardır. Umuyorum sesleri/sesimiz kısılmaz.
                 biitken
                 Beklenti neydi ki hadi arkadaşlar gelin yürüyelim protesto edelim mi diceklerdi
                  hakan-kiziltoprak
                  Haklılar mı?
                   issizmadaaam
                   Koydugunuz yasaklar..... burayi doldurunuz
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.