İstanbul Sözleşmesi Yerine Hazırlanan Ankara Sözleşmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya A Haber'de verdiği bir röportajda İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasıyla birlikte Ankara Sözleşmesi çalışmalarına başladıklarını söylüyor. Bu konuda şu ifadelerde bulunmuş kendisi: "Ankara Mutabakatı denilen yeni bir çalışmayı ortaya koymayı planlıyoruz. Bu konuda çalışmaları başlattık. Kadının korunması anlamında iç hukuk düzenlememiz neyi gerektiriyorsa yapmak durumundayız. Şiddet uygulayanın gözünün yaşına asla bakmadık, bakmayacağız" Madem bizim kanunlarımızla korunuyordu. Neden halihazırda zaten kadın haklarını koruyan bir uluslararası anlaşmayı feshedip yeni bir düzenlenme yapılıyor anlamıyorum. Her şey toplumsal cinsiyet eşitliğini ve lgbti+ bireylerin yok sayılmasıyla mı alakalı? Bir de kadın beyanı esastır ve aile içi şiddete karışma maddeleri de çıkarılır muhtemelen. Gerçekten bu konuda yapılan açıklamalar ve çalışmalar beni o kadar üzüyor ki. Hazırlanan Mutabakatın maddelerini ve kapsamını o kadar merak ediyorum ki. Sizce nasıl maddeler olacak?
    lutfen-ama
    Bence bomboş bir sözleşme olacak. Üstelik açılan başlıklara baktığımda bunun pek kimsenin umrunda olmadığını gözlemledim. Gerçekten dioda sadece birkaç kişinin umrunda bu konu. Üzücü ve düşündürücü oldu benim için. Başlık açma hassasiyetin ve ilgin için teşekkürler bu arada Gülfem❤️
     patiklipengui
     Bu ülkede ki hangi yasadan memnun kaldık ki? Akılları sıra slogan atanları durduracaklar. Madem çıkaracaktın yasa niye bugüne kadar bekledin? Niye uluslararası bir sözleşmeyi feshettin? Lgbti+ insanlar insan değil mi? Sen hükümet olarak bütün vatandaşlarına eşit davranmak zorunda değil misin? Ne olacak yani Ankara sözleşmesi çıkınca lgbti+ vatandaşlarının hakkını korumayacak mısın? Toplumsal ahlak bunu mu gerektiriyor? Anlamıyorum, ben bu hükümetin kafasını hiç anlamıyorum.
      kitaptakikurt
      bişeyi kabul ettirmek istediklerinde başına "yerli ve milli"ibaresi koyuyolar olay tamamdır kabul ediliyor hemen
       gizemino
       Sözleşmeler yazılıyor, imzalanıyor ama hiçbiri uygulanmıyor. Her geçen gün daha çık kadın cinayeti haberiyle sarsılıyoruz. Gerçekten kabul edemiyorum bu dünyayı
        tsukyomi
        Buraya çok güzel şeyler yazıyoruz, hakkımızı aramaya çalışıyoruz ama onların kulaklarına bile gitmiyor arkadaşlar. Gittiği zaman da bir kahkaha patlatıyorlar. Ülkenin tamamı kafa kaldırmadıkça, sivil itaatsizlik, toplu grev vb. eylemler olmadıkça hiçbir şey olmayacak. Böyle yazıp çizip geçeceğiz ve bir hafta sonra gündem değişecek. Üzgünüm ama durum bu, gördük bunları. Bakalım sonu nereye varacak.
         sairsel
         Neye göre, kime göre hazırlanacak? Ülkede yaşayan kadınların fikri alınacak mı? Şimdiye kadar yaşanan olaylardan ders çıkarılacak mı?
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.