İstanbul Sözleşmesi'nden Resmen Çekilmemiz (1 Temmuz 2021)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   O kadar çok söylenecek şey var ki. Hangi biri söylenir bilmiyorum. Bu ülkede her gün kaç kadın öldürülüyor? Kaç kadın kocasından şiddet görüyor? Kaç kadın taciz ve tecavüze uğruyor? Cevabı söyleyeyim. Bilmiyoruz. Gördüklerimiz o kadar küçük bir kısmı ki. Hepsi açığa çıksa aklımızı yitiririz. Kaldı ki her birinde yitiriyoruz zaten.
   http://anitsayac.com/
   http://anitsayac.com/
   Bakın. Bakın ki kaç kadın öldürülmüş. Yalnızca bildiğimiz. Ama devlet büyüklerimizin açıklamasına bakılırsa son derece özenli bir mücadele mevcut (!) bu konuda. Hayır bir de her ülkede var gibi saçma sapan bir mantıkla geliyorlar. Ulan bu nasıl savunma? Her ülkede var diye ne yapalım normalleştirelim mi? Dilerim çocuklarının gözü önünde boğazından kesilerek öldürülen Emine Bulut'un "Ölmek istemiyorum!" çığlıkları bir an olsun kulağınızdan eksik olmaz.
    -lucy-
    "Oh İstanbul Sözleşmesi kalkmışken halledelim şu kadınları" diyen zihniyetlerin olduğu bir dönemdeyiz. Evet, sözleşme varkende çok cinayet oldu, ama bunun suçlusu yine biziz. Adalet kelimesinin arkasına saklanamadığımız için işte bu kadar basitiz. Kadınlar ölüyor, tecavüz ediliyor siz susuyorsunuz. Yaşattığınızı yaşamadan ölmeyin. SUSMA, SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK.
     mert_
     İktidarın destekçisi bazı havlu kafalı tacizci oçlar "lepegecilerin aileyi yıkma amaçlı oyunu" cümlesini beyinsiz olağanüstü bir piçlikle söylemesi yüzünden aile içi şiddeti engellemenin tek yolunu da kaybettik. Kadın olmak zor olmamalı yaa.
     https://dio.onedio.com/dio/1626363?t=dio
     https://dio.onedio.com/dio/1626363?t=dio
      mrsnl33
      Yaşanan her şey o kadar açıkken,bi de bunu görmezden gelenler var.Maalesef,devlet kadınları hiç bir şekilde koruyamıyor bu gerçek.Elimizde bu tür olayları en azından azaltacak istanbul sözleşmesi gibi güzel bi şey var ama,o da kimilerinin kişisel çıkarları yüzünden uygulanamıyor.
       gizemino
       Ne desem bilmiyorum. Kalbim çok kırık. Son zamanlarda kadın, çocuk ve lgbti+ konusunda fiziksel ve psikolojik o kadar çok haber aldık ve gördük ki böylesine insanların haklarına önem veren ve adının İstanbul olduğu bir sözleşmeden çekilmek gerçekten çok acı. Bugünkü eylem görüntülerini görünce aslında ne kadar büyük bir aile olduğumuzu fark ettim. Eyleme yapılan polis müdahalesi konusuna da girmek istemiyorum ama gerçekten kalbim çok kırık. Umarım bu ülkede bir gün kadına, çocuğa her şeyi geçtim insana gerekli değer verilir.
        0100110
        İstanbul Sözleşmesi ne zaman uygulandı ki şimdi kaldırılınca tepki gösteriyorsunuz ? Adamlar anayasayı takmıyor, bunu da takmazlar elbette. İktidar değişmedikten sonra hiçbir şey değişmeyecek.
         yabadabadu
         hayırlısı
          hogwartsmektubugelmeyen
          Eylem Planını dinledim bugün. Pek bir şey anlamadım. Hadi bakalım hayırlısı
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.