İstanbul Sözleşmesi İptal Edildi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Söylenecek çok söz olduğunu düşünmüyorum. Tarih atmak istedim. Kadınların hiçe sayıldığı, hor görüldüğü, insan yerine konulmadığı bu güne tarih atmak istedim.
   https://onedio.com/haber/turkiye-istanbul-sozlesmesi-nden-cekildi-971831
   https://onedio.com/haber/turkiye-istanbul-sozlesmesi-nden-cekildi-971831
    muzlu-pasta
    Avrupa bize götüyle gülüyordur şuan eminim bak
     a.l.p.o.l.l.o.n
     Yeni bir şeyler getirilceğini hiç düşünmedin mi ? Pesimist bir düşünce. Cinsiyetçilik yapılacak durum yok. Aile içi şiddetin arasında erkekte var hani. Yeni bir sözleşme olacaktır. Hemen zaten bunların reklamını yapın bir yerinizden uydurup. Böylesini hor görürüm. Bak bir incele neye ne oluyor ? Neden kalkmış bak bir sebebine. Araştırdıysanda anlat göster şu şu nedenden dolayı diye.
      berat-albayrak-official
      Yani istanbul sözleşmesinde de yanlışlık var dı fakat günümüzdeki kadın cinayetlerini azaltma potansiyeline sahip olan tek şeydi. Burada daha ağır ifadeler kullanırdım da pc hesabım gibi banlanmak istemiyorum.
       suleyman-incesoz
       Halkın çoğunluğunun ne olduğunu bile bilmediği ve Sözleşmede olmasına rağmen gerekenin yapılmadığı. Bir sözleşmenin iptalidir esasen.
        mrlawyerkk
        Daha dün Buket Aydın'ın Özlem Zengin'i ağırladığı programı izledim ve Özlem Hanım, "Bu sözleşmeyi okudum ve zararlı bir durum oluşturduğunu düşünmüyorum" dedi. Bu sözleşmenin ikame edilebileceğini düşünmüyorum o yüzden çok yazık oldu çok.
         darwin123
         Kadınları gözgöre göre öldürüyorlar 😠 😠 😠
          timuti
          bir erkek olarak öldürmenin nedeni olmaz saçmalık resmen iptal edilmesi avrupa götüyle güldüğüne eminim
           ahpte-pateh
           Devletin sözleşmeyi karşılayacak kararlar alacağına güvenilse bu kadar olay olmazdı. Sanırım yanlış ifade ettim: Devlet güven vermiyor bu konuda, onu demeye çalıştım.
            gulfemkaya
            Bu ülkede kadın yaşamak çok zor ! #istanbulsözleşmesiyaşatır
             funda-uzuner-karamustafa
             Bu sözleşmenin kadınlarımıza ve topluma hiçbir faydası olduğunu düşünmüyorum. üstelik erkeklerimizi de hep zan altında gösterme eğiliminde. tüm bunların yanında eşcinsel yaşam destekleniyor oldu..büyük bir yanlıştan dönüldü diye düşünüyorum aile herşeydir ... kadın erkek yaşam herkesin hakkı ve kutsalı ....
              peripedia
              İstanbul Sözleşmesi ile 'Başkalarını taklit' ediyormuşuz. Şu açıklamanın talihsizliğine bakar mısınız? Ne olacak şimdi? Korkuyoruz anlamıyor musunuz? Twitter'da dangalaklar şimdiden hangi kadını nasıl rahatsız ederim diye planlar yapıyorlar.
               badideasensei
               Yazıklar olsun, başka da bir şey demeyeceğim.
                kuzey34
                Çok üzücü gerçekten yani bu sözleşme neden bu kadar battı anlamadım yani. Ama bu düzen böyle gitmez arkadaşlar her zaman kadınlarımızın yanındayız...
                 ilmer
                 yazılacak çok şey var ama yazamıyorum
                  kayaca
                  Üzüldüm ama pes etmeyeceğim bir erkek olarak. Kadınlarımızın yanındayız. Pes etmeyin bu ülkenin kadınları asla ama asla pes etmeyin...
                   yazarcizer
                   kadın cinayetleri politiktir
                    onr_acbdmss
                    Bu ülkede ne zaman kadınlar için bir şey yapılsa hep bir engel konuluyor. Bunu yapanlar kadınlardan korktukları kadar Allah'tan korksalar bu kadar rahat olamazlardı. Hep bir kadına karşı durma, küçümseme, metalaştırmaya çalışma (mal yani ürün) daha bir sürü şey. Yüzlerce kadın öldürüldü tek bir yasa çıkartmadılar. Lafta 2 taziye mesajı ertesi gün, orada ne işi vardı? Tutturmuşlar bir İslamiyet'e ters olduğu için olmaz. İslamiyet sana kul hakkı ye mi diyor ya da masum bir kadına tecavüz edip öldür mü diyor? İslamiyet'in ne olduğunu bilmeden, sözleşmenin kaldırılmasını savunan zihniyet, bu sözleşmenin kalkmasına sebep olanlardan hangi biri sokağa çıkıp sizi savundu, hakkınızı aradı. İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR AMA YOBAZ VE CAHİL ZİHNİYET ÖLDÜRÜR.
                     patavatszmelek
                     Size "Yaşam" hakkı tanımayan, "Haklarınızı" bir gecede kaçak göçek elinizden alan, "Ölmeyi" reva gören, Sizi "Korumayan" bu lanet partiye Hala "Oy" mu vereceksiniz ey kadınlar?
                      sardunya
                      https://dio.onedio.com/baslik/istanbul-sozlesmesi-kadinlar-icin-neden-gerekli-en-carpici-ornegini-gosteriyorum-1023575?t=popular&f=all&p=1
                      neden kaldırılmamalı
                      #istanbulsozlesmesiyasatir
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.