İstanbul'da Nasıl Yaşayabiliyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eksi_pirasa
   tatil için istanbula geldim ve nefes alamadım resmen. siz nasıl anksiyete krizleri geçirmiyorsunuz anlamıyorum. istanbul aşşırı KALABALIK. sürekli ama sürekli insan çıkıyor bir yerlerden. sokak ortası yada küçük bir delik farketmiyor İNSAN. HER YERDE İNSAN VAR. daima insan var bu şehirde. kendimi pazardaymışım gibi hissediyorum. nasıl pazarda sağdan salatalık mı yoksa soldan domates alacacağına karar veremeyip tam ortada durup da sizi yürütmeyen teyzeler amcalar olur ya o şekilde hissettirdi bana istanbul. yürüyorum önümde insan arkamda insan. tam ortada duruyorlar yürütmüyorlar bazen. çocuklar bağırıp duruyor. istiklal caddesinde kalabalık koronadan azdı ama film-dizilerdeki o kalabalık olsa panik atak krizi geçireceğimi o kadar eminim ki. allahtan metrobüse binmedim tatil sırasında. ama o da internetteki resimler gibiyse düşünmek dahi istemiyorum. metrobüste nasıl yaşamsal faaliyetlerinizi devam ettiriyorsunuz cidden. durağa gelene ölüp sonra diriliyor musunuz? siz istanbulda o kadar insanla nasıl yaşıyorsunuz cidden?
    kafatamircisi
    Yaşayamayan, hava kirli diyen, trafik diye ağlayan hadi abi yallah köyünüze. kuzeyde birçok doğa etkinliği güneyde içinizi ferahlatacak sahil şeridiyle ne ararsanız bulabileceğiniz şehir. kafanı kağıthaneden çıkaramıyorsan başka. o zaman zaten köyüne dönmesi gereken statüye giriyorsun. trafiksiz kaba insanlarla dolu konya'ya gidin, havası temiz manyak sürüsüyle dolu trabzon'a gidin. Avrupa şeridine geçin çatalca Ferhatpaşa mahallesine gelirseniz mangalı yakarım 70lik rakıyı açarız dert dinlenir vatan kurtarılır, hükümet yıkılır yani kısaca misafir kabul ederim)) istanbulun sakin sessiz en yaşanılası semtidir bana göre
     me_out_bye
     Para verseler yaşamam.
      nobodyy1
      Niye köy gibi sessizlik ve kimsesizlik içinde yaşamak isteyelim ki? Tamam havası çok temiz değil ama şehir canlı. En azından yaşadığını anlıyorsun. Metropol şehri candır can!
       htrnz
       En güzeli sakin en fazla 300 bin nüfuslu seni dışarıya mecbur bırakmayacak bütün isteklerini karşılayacak bi şehir değil mi :)
        domatescokpahali
        ah Kadıköy ne kadar da hayat dolusun
         mrlawyerkk
         Ben de bu soruyu İstanbul seyahatlerimde sık sık sorarım. Nasıl yaşıyor bu kadar insan bu köhne şehirde diye. Hep bir matematik hep bir telaş hep bir acele. Sakin şehirlerde yaşamayı seven biri olarak hiç bana göre değil İstanbul'da yaşmak zorunda olanlara da bol sabır diliyorum.
          cinayetvaraga
          Parçası oluyorsun. akıp gidiyorsun. bakınca ürkütüyor lakin içinde olunca anlamıyorsun. 10 yıl yaşadım ve terk ettim. daha iyi bir hayat için kesinlikle ordan çıkmak gerek. lakin şöyle bir durum var, bir kere yaşadıysan bir parçan orada kalıyor. kopamıyorsun... o yüzden bir ayağım hep orada. olmuyor. kopamıyorsun.
           esseref
           istanbul cehennemin dünya versiyonu değil mi ya. allah kurtarsın kardeşiim
            trueliving
            ben yaşamadıgım için nasıl yaşanır bilmiyorum, ama yaşayamayacağı mı çok iyi biliyorum😄
             honeybee
             yaşayamam ben de zaten cok kalabalık ben küçük şehrin insanıyımmm
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.