İşsizliğin Çok Pahalı Bir İş Olması Durumu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Ülkemizin, bugünün gençlerinin en büyük problemi işsizlik. Kimsenin yardım etmediği, bu süreci tek başına yönetmek için canhıraş bir mücadele gösteren gençlerle dolu çevremiz. Eminim ki bu platformda da bu arkadaşların sayısı bir hayli fazla. İş aramak, bulmak ya da bulamamak, iş beğenmemek, kriterler, hedefler... Bu gibi birtakım konuları konuşmayacağız burada. Benim derdim iş arama sürecinin çok pahalı bir hal alması, bir iş görüşmesinin hali hazırda bir işi ve geliri olmayan biri için maliyeti. Görüşmede güzel gözükerek bunu bir avantaja çevirme umudu ile alınan yeni kıyafetler, sınav başvuru harçları, ulaşım, size yardım edebileceğini düşündüğünüz ya da bunu beyan eden insanların birtakım yiyiciler olması. Etrafımda profesyonel bir CV hazırlatmak için bile çeşitli ücretler ödeyen gençler var. Son günlerde kafamı epey kurcalayan bu durumu sizinle paylaşmak istedim. İş arama süreci neden bu kadar pahalı?
    palmiye
    Katılıyorum, KPSS gibi iş bulmak için yapılan sınava girmek için bile çalışıyor olmak gerekiyor.
     okadin
     Çok doğru bir yere temas etmişsiniz. Önceden tek tük bir elin parmağını geçmeyecek olan işletmeler iş görüşmelerine gelen adayların ulaşım masraflarını karşılarlardı artık onlarda kalmadı.
      peripedia
      100 liradan aşağı sınav başvuru ücreti yok. Birkaç sayfa kayıt ve optik bedeli bu olmamalı. Kaldı ki bu işe başvuranların birçoğu gerçekten hiçbir gelire sahip değil. Bu nasıl bir çelişki?
       sedefartuny
       Bu gibi problemlerle boğuşmak durumunda kalan gençlerden Z kuşağı diye bahsedip Dünya'yı değiştirmesini bekliyoruz birde utanmadan. Resmen heba ediyoruz bu güzel zihinleri. Dünya üzerindeki her şey gerçekten de parası olan için artık.
        detokssuyu
        E tabi ne kadar temiz, düzenli, uygun bir kıyafet ile görüşmeye gidersen git. İşveren seni sıradan olarak görüyor. Aynı mülakata girdiğim bir arkadaşımın kolundaki tuzlu bir fiyatı olan saat işverenin dikkati çekmişti. Bilin bakalım ne oldu. O arkadaşım işe alındı.
         ceviz-agaci
         Aman koskoca devlet bunada el atar bundan vergi alırlar fazla dillendirmeyin😣
          tivayci
          Şakir parasız yaşamak pahalı, sizin benden farkınız isminiz Şakir değil. Ferhan ustaya selamlar
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.