İsrail Ordusu, Gazze Şeridi’ne Kara Operasyonu Başlattı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   badideasensei
   İsrail'in Gazze'ye yönelik kara saldırısı başladı. Tankların girdiğine dair bir iddia da var ayrıca. Sınır bölgelerde yaşayan halk iç kesimlere doğru göç etmeye başlamış. Bu gün mutluluk içinde bayramlık giymesi gereken çocuklara kefen giydiren her türlü zihniyet kahrolsun!
    patiklipengui
    Dio ahâlisi bile buna sessiz.
     tsukyomi
     Hamas'ın isteği bu yöndeydi zaten. İsrail'i şehre çekmeye çalışıyorlardı füze atışlarıyla. Ülkedeki gerillalar araziyi avuçlarının içleri gibi biliyorlar, yani arazi üstünlüğü onlarda. İsrail de şu an düşünemeyecek kadar hırslı derdim ama sanmam, kendi 11 Eylüllerini yaşadılar, artık taş üstünde taş bırakmazlar. Olan iki tarafın da halkına oluyor tabi, her savaşta olduğu gibi. Ama İsrail-Filistin ''devletleri'' arasında haklı olan yok arkadaşlar, onu çıkarın aklınızdan. 3000 yıldır devam eden savaşın haklısı olmaz.
      alys
      yine aşırı milliyetçiler/fanatikler yüzünden masum insanlar ölecek, çocuklar ölecek.olay geçince tüm ülkeler kınar ve unutulur.dunya işte böyle çöplük bir yer
       mevsimlerdensnbahar61
       Ölen babalarına sarılan küçük evlatlar, tutuklanan çocuklar bakın çocuklar diyorum farkındaysanız, daha kundağa yeni sarılmış bebekler, yüreğindeki kocaman yangınla etrafa savrulan daha niceleri ve buna sessiz kalan bilmem kaç milyon insan. Koca bi sesilik dünyada tek ses Filistinde ki ve süregelen Gazze’deki bomba ve feryad sesleri. İşte bunlarda o seslerin duyulmyan çığlıkları işte bu resimler koca bir kahır. Biz yüreğimiz dayanmıyor diye bakmayınca yok olmuyorlar, insanlar bunları yaşıyor ve bu radde de bize düşen duyurmak bilmem elimizden gelen tek şey bu sanırım bir ses ve sonra iki ve sonra daha fazlası yani en azından bunu yapmalıyız bence
        marer
        Yazık
         kshmr
         Çok bir şey olmaz. Her sene olan rutin olaylardır. Geçen sene daha beterdi, 55 gün direndiler bayağı ölen oldu. O zaman duyan oldu mu? hiç sanmıyorum. 1 hafta sonrasında duracak ve hiç bir şey hatırlanmayacak olaylardır. İsrail kafasına göre giremez, tepki yemekten korkar. Hamas elindeki füzeleri kullandı bitti, yaptığında tekrar atacak bu kadar basit. Ölen masumlara üzülüyorum sadece.
          amira
          iki ülkeyi de desteklemiyorum. ikisinin de halkı zarar görüyor. insanların en önemlisi de çocukların hayatlarını çalıyorlar ve bu da benim gözümde iki tarafı da haksız yapar. iki ülke de masum değil olan suçsuz insanlara oluyor.
           me_out_bye
           Normal sürekli yaptıkları şey. Nefret eden oldukları için böyle özellikle bazı günlerde saldırıyorlar ki en ufak sevinç ya da dini gününü ibadetini yaşayamasın, o kdr öyle bir nefret var. İnsanlıktan çıkılmış durumda. Hiçbir etik kalmamış. Sen diyorsun ya masum çocuklara oluyor olan? Onlar onları çocuk olarak bile görmüyor. Yok edilmesi gereken büyük ve büyümekte olan küçük baş düşmanlardan ibaret onun için her şey düşman o tarafa ait olan. Boncuk tanesi bile kalmasın istiyor geriye onlara ait olan. Hedefleri komple ele geçirmek oraya yerleşmek. Eski kafalarında olan intikamı almak ve zafer kazanmak artık o toprakların müslümanların değilde yahudilerin kutsalı olması. İnsanın ne kdr iğrençleşebileceğine canlı örnek bir kesim. Aynı şekilde bu tarafta yok olmamak için hala çoğalıyorlar. Bu şeyde böyle devam ediyor. Oraya doğmuş olan hiçbir suçu olmayan masum bebekler çocuklar acı cekiyorlar maalesef evet.
            berat_redflag
            Bir tarafta ermeni dostu bizi arkamızdan vurmuş olan araplar Diğer tarafta türk düşmanı masumlara eziyet eden İsrail
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.