İsminizin Koyulma Hikayesi Ne? Buyrun diolara
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   deniz_kizi
   İsmimi halam koymuş. Büyüklerimiz garip bir isim koyacakalarmış (telaffuz edemiyorum) ama halam izin vermemiş. Sonra aralarında bi tartışma olmuş. En sonunda şu an kullandığım ismi koymuşlar. Memnun muyum? Hâlen değilim. Ama diğer isime kıyasla mükemmel diyebiliriz. N. Sizinkileri merak ediyorum. Benimki hiç garip değil çünkü:)
    dilonedio
    annem komşusu gelinine seslenirken duymuş ve hoşuna gitmiş xdnsmxjkdenxecx
     sellenn
     Babam Seren adında bir teyzeyle tanışıyor. Tatlı, yardımsever ve merhametli olan bu teyzenin adını koymak istiyor bana. Yalnız r ve l harflerini birazcık karıştırmış olacak ki canım babacığım adım Selen olmuş. Hikayenin üzücü kısmı ise teyze öldükten sonra cenazesine gittiklerinde anlamışlar adının Selen değil de Seren olduğunu..
      kedibey
      bence İbrahim (ibrahim tatlıses) ve Deryanın (derya tuna) Oğlu'nun baş harflerinden türeyen İDO bu konuda bayrağı taşır.
       cancuval
       kız çocuk istiyorlarmış hatta ismimi bile koymuşlar canan tabi sonrası hayal kırıklığı bizimkiler için can diye çevirmişler
        thetalentedmrripley
        Biz 10 kardeşiz. Bizimkiler ilk çocuklarda biraz düşünmüşler, özenmişler isim koyarken. Zeliha, Zarife, Müşerref, Rabia, Güzide diye başlamışlar isim koymaya. Ama bakmışlar sonu gözükmüyor, bundan sonra akıllarına gelen ilk isimleri koymaya başlamışlar. Ahmet, Fatma, Ayşe, Hatice, Mehmet Bu arada Mehmet benim ve evet sekiz ablam var :)
         sucpesinde
         Annem ve babam aralarında bir isim kararlaştırmışlar. Babam Nüfus Müdürlüğüne gidene kadar ismi unutmuş ve kendince başka bir isim yazdırmış. İyi de yapmış. İsmimi seviyorum.
          miss_depressive
          Kardeşimin doğumuna yakın hala ismi belli değildi. Ablamla benim ismimi babam koyduğu için bu sefer ismini ben koyucam fln dedi annem. Babam sırf benim adımın harflerinin karışımı diye Lidya istiyordu annem de hep koymak istediği Miray ismini istiyordu. Neyse işte biz kararlaştıramayınca bütün aile toplandı kura çekildi. Tabii açık ara farkla Miray kazandı. Kardeşim doğduğu gün de babam nüfus müdürlüğüne giderken annem ablamı da babamın yanında gönderdi ki Lidya yazdırmasın diye. Ayrıca babam Beter Böcek hayranıdır. Lidya istemesinde o da etkiliydi xjxjcmcmmc
           amakafamiznasiguzel
           değişik bir hikayesi yok ama adım annemin kızlık soyadı. babam öyle koymuş
            ulanayca
            annem ezgi istemiş babam ayça. bi türlü orta yolu bulamışlar ama en sonunda kura çekelim demişler. babam altı tane kağıt hazırlamış üç ezgi üç ayça yazmış, annem de bi tane seçmiş içlerinden ve ayça çıkmış. yıllar sonra babam itiraf etti, bütün kağıtlara ayça yazmış hahahaha
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.