İsmail Kahraman: 'Laiklik Anayasada Olmasın'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili İsmail Kahraman 'Laiklik ileri sürülerek partiler kapatılıyor, laiklik ileri sürülerek hürriyetler engelleniyor. Ben diyorum ki laiklik olmasın” dedi. Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi İsmail Kahraman, bir konferansta sarf ettiği yeni anayasa ve laiklik ile ilgili sözlerinin kasıtlı olarak çarpıtıldığını savundu. AKP’li Kahraman, Anayasa’nın ilk dört maddesine dokunmanın mümkün olmadığını, 'vatanını, milletini, bayrağını ve cumhuriyeti sevenlerin bunu asla istemeyeceğini' söyledi. A Haber kanalına konuşan Kahraman, “Hukuktan nasibini almamışların hezeyanları ile karşılaşmamak beni üzüyor' dedi. Kahraman şunları söyledi: “Bir çarpıtma ve yanlışa yönlendirme var. Benim beyanlarımda olmayan. Mesela ilk 4 madde hakkında değişiklik olmaz beyanı bir beyan. Dindar anayasa anlayışı yanlış anlaşılıyor. Ben deniz hukuk mezunuyum ve anayasa benim konum, ihtisas dalım. Bugünkü anayasa 1982 anayasası. Anayasalar çabuk eskiyorlar. Kazuistik anayasa diye bir anayasa tipi var, teferruata girer. Hindistan Anayasası da öyledir, 81 de öyledir, 62 de öyledir. Olaylar değişiyor. Hayat hareketli dolayısıyla değişiklikler gerekiyor. Oysa katı Anayasa olursa üzerinde ihtilaflar çıkıyor Anayasa cevap vermiyor. 4. Madde devletin bütünlüğü varlığı bölünmezliği İstiklal Marşı bayrağı, bu maddeler üzerinde hiç kimsenin bir ihtilafı yok.”
   https://onedio.com/haber/ismail-kahraman-laiklik-anayasada-olmasin-1007607
   Detaylar
    sedefartuny
    Ağız dolusu nasıl söyleyebiliyorlar ki bunu. Değiştirilmesi teklif dahi edilemez olan bir şey hakkında nasıl bu kadar rahat sözcükler dolusu demeç verebiliyorlar.
     muammer.kyr
     Hadi yaa öyle mi? Her istenilen olmuyor işte bize kalırsa sizde olmayın hiç olmayın hemde ama işte insanın her istediği olmuyor
      abdes_terligi
      bunu söyleyen birisinin siyasetle ilişkisinin kalıcı olarak kesilmesi lazım zaten adam yaşlanmış fosilleşmiş artık neden hala ülkeyi yöneten kesimin içinde??
       silmarillion
       Ama sen de olma olur mu?
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.