İslami Ülkelerin İslam Devrimi Öncesi Halleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tsukyomi
   Neden 2023 sonrası Türkiye titreşimi alıyorum bu başlıktan..
    gameofdio
    Bizim ülkemizin da böyle fotoğraflarla karşılaştırma yapılmasından o kadar korkuyorum ki.
     eliff04
     Büyük konuşmak istemiyorum ama bunu yaparlarsa çok sevdiğim ülkemi terk etmek zorunda kalırım yapazsam intihar ederim
      sedefartuny
      İnsan çok üzülüyor şu kareleri görünce ve geleceğe dair inanılmaz bir endişe duyuyorum. Umuyorum o günleri hiçbirimiz görmeyiz.
       onr_acbdms
       89'da Sovyetlerin Afganistan'dan tamamen çekilmesinden sonra, sosyal hayatın tamamıyla erkek hegemonyasının eline geçmesiyle şeriat inanılmaz derecede hız kazandı. *Kendilerince belirlenmiş uydurma islamiyetle gelen kurallar, kısıtlamalar, cezalar derken ortalığın amk. Dünya'da İslamiyet'i tam anlamıyla yaşayan ülke yoktur. Müslüman da yoktur. Herşey gösterişten ibaret. Allah'ı kandırdığını zanneden geri zekalılardan başka bir bok değiller. En yakın yaşayanda Nijerya veya Müslüman Afrika ülkelerinden biridir. Asya'da ki İslamiyet İncil gibi isteklere göre uydurulmuştur.
        zerdustttt
        İslam bun toplumu ya da diğer milletleri daha Zeki daha ahlaklı daha başarılı kılmadı.. değiştirdik bozduk, içine ettik.. her haltı yiyip dini alet ettik.. dünyada bir tane eğitim ve teknoloji satan müslüman ülke yok.. Arapların petrolünü al elinden.. ürettikleri katma değerli ürün yok… demek ki islam bu yaşayan masum halkı daha aç daha sefil daha fakir ve cahil bırakıyor ise.. inananlara saygım sonsuz ama.. ben inancımı yitireli çok oldu.. iyiliğe merhamete adalete güzel ahlaka inanıyorum… Tüm semavi dinler ve tanrı inancı.. benden uzak olsun.. din olgusu ve sömürüsü olmayan toplumların hepsi.. sözde müslüman ülkelerin hepsinden çok daha gelişmiş adil müreffeh ve donanımlı… daha çok şey diyeceğim de.. saygımdan susuyorum..
         kalpci
         İslam ülkesiyle alakası yok olayın insan ile alakası var, koyun olmayın değişmeyin mk, her bka sessiz kalıp sonradan ağlamayın, ekonomi iyiyken sağ parti canım cicim, sonra sağ politikalar özgürlüğünü kısıtlayınca "biji iyan yapacaklay"... sktir lan bilmiyor muydun böyle olacağını derler adama
          esseref
          bir din bu kadar mı yanlış anlaşılır ya
           abdes_terligi
           islamdan da nefret ettirmeyi becerdiler
            kablolu_kulaklik
            iran ve afganistan özellikle
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.