İslam'a İnancınız Kaldı mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   veritas-vos-liberabit
   İslamın her şeye bir açıklaması var. İnançsızlığın temelinde yatan şeylerden bahsetmişsin. Yani nefes alabilmen bile mucizeyken Allaha insan özellikleri vererek eleştirmen çok saçma olmuş.
    lolipops
    Seni inandırmaya da yolundan döndürmeye de çalışmayacağım çünkü ben de her ne kadar müslümanım desem de gerçek bir müslüman olmadım. Ama bu tamamen bizimle benimle ilgili bazı gerçekleri doğru yerlerden öğrenmek gerekiyor . Bazı söylediğin şeyleri kendimce bildiğim kadarıyla söyleyim 1. Allah herkesin yaptığı sevapların karşılığını verecek dinin önemli değil 2. Mesela orada bir düzen var yani nasıl diyim herkes yaşıtıyla evlenemiyor gibi bazı şeyler var. şu maymundan gelme gibi bir olaya da asla inanmıyorum. 3.bunu açıklayamam bilmiyorum bu konuyu 4. Kadınlar için de cennette erkekler var 5. Her şeyi düzeltse irade olmaz ve de şeytan olmaz zaten. Yani bu kadar benden
     eo110
     "İslam'a inancınız kaldı mı?" diye bir şey yok. İslam hep aynı İslam, değişmedi yani bir güncelleme de olmadı. Senin düşüncelerin değişmiş ve İslam'a dair bazı şeyleri yeni keşfetmişsin ve bu tamamen senin özelinde olan bir durum.
      mrsnl33
      Din,hassas bir konu.Bence siz Islamiyetin özünü ve kavramını daha bilmiyorsunuz.Kurani Kerimin türkçe mealide var.Acip ordan okuyabilirsiniz.Soyledeiginiz şeylerin hepsinin cevabı orda var zaten.
       eski_bi_tanidik
       Kusur arayan kendine göre kisur bulur. Tabi benim de mantığıma uymayan şeyler var ama açıp okumak lazım.
        strangestar
        Peki senin iraden ile kötülüğü durdurmak için ne yapıyorsun devletle niye bir olmuyor kötülük her zaman var olur ve olacaktır çünkü iyilik var olması buna bağlıdır ama sen kötülüğü engellemek için bir şey yapmadan suçu tanrıya atman yanlıştır. Not:Sen iyi bir insan ol ölünce cevapları görürsün kardeş
         gilad-pellaeon
         Onsekiz yaşından beri ateistim önce deist iken ateist oldum
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.