7
6.10.2020
İşini Yapan İnsanın Kahraman Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dr.rock
   (aşırı duyar içerir) Öyle devasa bktanlıklar yaşıyoruz ki, bir örneğide bu. Eğer bir kurumda, cemiyette, tolulukta vb... İşini yapmaya çalışan kişi az buçuk sevilen biri ise "normal işini yapıyor" olması onu "kahraman" da yapıyor. Bu bazen şahsın, en nazik ve açık ifadesiyle gtünün kalkıp motivasyonunun bozulmasına sebep olurken bazende rahatsızlık verici sahte övgülerden iğrenmesine neden oluyor Çalışanlar o kadar çok normalden uzaklaşıyor ki Normal insan Süpermenleşiyor Yapmayın böle, Çalıştığınız kurumun wc sinin gideri bozuk ve su akıtıyorsa bunun tamir edilmesi için ufak bir mesai harcayıp bildirimde bulunmak NORMAL bir davranıştır. Övülmez, övülme nedeni olmaz, olmamalıdır... Algı değiştirilmelidir, hemen değiştirin, çabuk, şimdi, aniden tamam mı Umut - Ama bi sen yapıyon ya, abi bak diğerleri yapmıyor ben görüyorum - Lan olm ben ne yazdım yukarıda dalloşko - Abi öle deme sen var ya uff abi, senin gibisini görmedim ben - Umut sus - Tamam abi (....) - Abi çok iyisin ya - Umuuut - Tamam abi
    redblack
    Doktorcuğum katiliyorum, zaten işini layığı ile yapan insan sayisı artsa her şey cok daha duzenli ve olmasi gerektigi gibi normal şekliyle işleyecek. Calistigim kurumlarda benimle alakali olan ama benim ilgilenmemem gereken işlerin bile takibini bile ben yapmak zorunda kaliyorum ve bu inan cok yorucu.
     mehmet_08
     Tr de malesef böyle
      daisyyy
      İşini hakkıyla yapan kimse kalmadı bu doğru. Ama işini yapan insanların da emeklerinin karşılığını alamıyor oluşları da ayrı bir problem. İş hayatı gerçekten çok zor..
       me_out_bye
       Formaliteler ülkesi olduğumuz için evet öyle. İşini yapan insan acayip karşılanıyor. Aslında olması gereken o ama olması gereken dışlanır garipsenir. Olmaması gereken şey herkes tarafından kabul görmüş. Üstün körü yap yapmış gibi gözük geç tavrı.
        duyarplus
        -İşini iyi yapan cezalandırılır -İşini ne kadar erken bitirirsen okadar başkalarının işi yaptırılır -İşi ne kadar iyi yaptığın önemli değil kendini nekadar övdüğün önemli -İşi bilecen işe gitmeyecen, nerden geliyosun diye sorarlarsa işten geliyorum diyecen Ne yazık ki durum bu
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.