İş Hayatında Yapılan En Büyük Salaklık
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tucco
   Tarafımdan yapılmıştır. Anlatayım. Üniversite birinci sınıfta tecrübe kazanayım diye müzik yayını yapan bir televizyon kanalının reji bölümünde gece vardiyasında çalışıyordum. Gündüz okul, gece iş, arada birkaç saat uyku temposuyla çalıştığım için birkaç hafta sonra uykusuzluktan kaynaklı genel bir mallık hali başlamıştı bende. Uyku sıkıştırmaları, dalgınlıklar, ne yaptığının farkında olamama hali falan. Yine uykusuzluğun adeta canımı yaktığı bir gece, belki bir nebze uykum açılır diye elimi yüzümü yıkamış, yayın odasına gelmiştim ki televizyonda sevdiğim bir şarkının sona ermekte olduğunu gördüm. Ve ben, oturdum yayın bilgisayarına, sanki bir Youtube, sanki bir Winamp varmışçasına elimin altında biten şarkının üstüne çift tıklayarak şarkıyı yeniden başlattım ve arkama yaslanıp televizyondan klibi izlemeye başladım. Ne yaptığımın farkına varmam da sanırım bi 15-20 saniye sürdü ama olan olmuştu. Neyse ki kıytırık bir kanaldı da bir bokluk olduğu fark edilmedi bile :D Bir Show TV bir Kanal D falan olsa kan alırlardı kamil kaan.
    ulanayca
    tez canlı biri olduğum için her an herkese bir şeyler anlatmak, konuşmak, paylaşmak istiyorum. ama hem iş hayatımda hem de özel hayatımda şu hataya hep düşünüyorum; herkes senin gibi iyi niyetli değildir...
     melange
     sana ait şirketi geliştirecek bir fikri asla iş arkadaşına söyleme. çalıyorlar
      ilsasilem
      Başlamak. Yaptığım en büyük salaklık iş hayatına başlamak oldu.
       ozanesi
       Gereksiz samimiyet. İyi diyaloglar yaşamak için kendimi gereksiz yere strese soktuğum anlarda başıma mutlaka kötü bir şeyler gelir. Oysa ne gerek var, adı üstünde iş yeri. Tüm ilişkiler çıkar üzerine kurulu. Kimseyi sevmek zorunda değilsinizdir. Neden bu yapmacıklık halleri?
        damladamlo
        Kendi vaktinden vermek, her konuda öz veride bulunmak. Maalesef bunun kıymeti bilinmediği gibi bir de insanlar bir süre sonra ekstra yaptığınız şeyleri de sizin görevinizmiş gibi algılamaya başlıyor.
         zeynebio
         Bir iş hayatım olsaydı da salaklık yapsaydım keşke burada anlatsaydım ne güzel olurdu :(
          durbidinle
          İş yerinden birisine sırf saygı duyduğun için “abi, abla” demek. Gerek yok dostum. Senin saygı duyduğun insanlar sana ve yaptığın işe saygı duymayıp sırf yaşın küçük diye kendi işlerini üzerine yıkacaklar o sıfatları sayesinde. Ha şuda var ; her hıyarım var diyene tuzluğunla koşma der abilerimiz.
           sameet
           Çalıştığım bir burger restoranında çok acıktığım halde canımın çok çektiği dondurmayı yemek adına günlük yemek limitini kullanmayıp, o limitle dondurma yediğim bir günü hatırlıyorum. Hatta karnımı dondurmayla duyurmuştum. Eve giderken otobüste yaşlı bir teyzenin üzerine kustum. Böyle bir anımdır.
            semih-kurnaz
            Üniversitede öğreciyken Birleşik İslam Marketlerinde haftada max 20 saat çalışıyorum diye kuduran mağaza müdürünün en ufak sorunda olay çıkartması ve mağaza mağaza beni farklı şubelere göndermesi, 11 ay bu şekilde çalıştıktan sonra "öğrenciyim para lazım mecbur" bir şekilde uzun bir aradan sonra denk geldik, yine aynı salaklıkları yapıp atarlanınca müdürü dövüp çıkmıştım, sporda yapıyorum, garibin 2 yumrukta işi bitmişti, içimde kaldı keşke biraz daha dövseydim lakjshdalkds
             rarero
             Çöktüğüm bir dönemde bir projeyle ilgilenmem istenmişti. Nasıl hevesliyim ama. Araştırmalarımdan ve akademik bilgilerimden esinlenerek birçok tavsiyede bulundum ve hepsinin olumlu sonuçları oldu 2 hafta içinde. Sonra bir telefonla şutlandım. Yazık oldu. Ama onlar için.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.