İş Hayatında Kadın Olmak: ‘Cam Tavan’ Sendromu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Cam Tavan tanımını bilirsiniz. Kadınların iş hayatında yükselmesinin önündeki görünmez, yapay engellere verilen ad. Evet bugün birçok yerel şirkette kadınlar yönetici pozisyonunda çalışabiliyor ancak bu mertebeye gelmek erkeklere göre bir hayli zor süreçlerden oluşuyor. Yaklaşık yedi yıldır terfi alamadığım bir işim var. Bilin bakalım ne oluyor? Aynı zaman diliminde işe başladığım erkek arkadaşlarım birer birer yükseliyor, kaşeleri ise daha yüksek tabii ki.
    palmiye
    Öyle cok yuksek bir kariyerim yok ama şuan ki bulunduğum mesleğe bütün çevrem asla giremeyecegimi basaramayacagimi söylemişlerdi. Herkesin dedigi tek şey senlik değil,boşuna uğraşma, üzülürsündü. Şuan istediğim yerdeyim. Simdiye kadar hiç-bir alanda cinsiyetim sebebiyle sorun yasamadim.Herkesin azmi içindedir cinsiyette değil. Kadın yada erkek eğer gerçekten kafasına koyduysa, yürekten istediyse başarır.
     onurino
     Genelleme yapılmaması gereken durumdur. Kurumsal şirketlerde kadın çalişanlarinda aynı şekilde fark olmaksizin yükseldigine şahit olmuşumdur. Asıl üzücü olan milli mücadeleye çok büyük bir katkısı olan kadinlarin ilk iş hayatına atilmasi ile beraber 1930 lu yillardan bu yana sektorlerdeki dağılımlarının çok yavaş olmasidir.
      busrawashere
      adını yeni öğrendim ama çoğu yerde öyle. eğer böyle bir yerde kadın yönetici başınızda varsa yaşadığı zorlukların iki katını size yaşatıyor kısaca yeryüzündeki cehennem
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.