İş Ararken Kadınların Maruz Kaldığı İğrenç Adamlar (Sen de Başından Geçen Olayı Anlat!)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sardunya
   ben bir kadın olarak gün içerisinde kendimi hiçbir zaman güvende hissetmiyorum. Sadece evimde bir nebze olsun iyi hissediyorum fakat onda bile kapıyı iyice kilitledikten sonra. Eğer bir torpiliniz yoksa ve kadınsanız iş ararken nelerle karşılaştığımızı az biraz tahmin ediyorsunuzdur. Ben üniversitede animasyon ekibinde iş bulurken bile o işte muhatap olduğum kişi iki gün boyunca eve beni arabasıyla bıraktı ve ikinci günün sonunda ne zaman evinde kahve içireceksin bana demişti. Henüz küçücükken yaşadım bunu. En ufak bir iş umudu olan yerde erkekler o kadar çirkinleşebiliyor ki görünce karnınıza ağrılar giriyor. Burada yazılan mesajlara bakın. Utanmaz adam şöyle diyor: "Hem egolu hem aç olunmaz, seni sikmeden kimse işe almaz" Şu cürete bakar mısınız? İnanın bu adam iğrençliğini dürüstçe dile getirmiş. Tek başınıza kadın olarak kurumsal olmayan bir yere başvurduğunuz her an böyle bir tiple muhatap olmanızın ihtimali %90. Sizin de başınıza gelen olayları yazın. Bu farkındalığı oluşturalım.
   https://twitter.com/gamzeeyagizz/status/1468501557717123078
   link
    noway
    stajyer olarak girdiğim ve ilk zamanlar çok sevdiğim diyetisyen hocamın zaman içerisinde giydiklerime laf etmesi. ben mini etek giydiğim zaman uzun uzun benim vücudumdan konuşması iltifat etmesi rahatsız ediyordu ama konduramıyordum. evliydi ve herkes çok seviyordu. hafif belimin açık olduğu bir gün senin kaburgan biraz dışarda mı dokunabilir miyim demişti. ben de salak gibi izin vermiştim. o dokunuş epey uzun sürdü kendimi geriye çektim. ne oldu biliyor musunuz? ben yanlış anlamışım diye bana surat asmıştı daha sonraki günlerde staj bitene kadar kendimi suçlu hissettirmeye çalıştı.
     catherine-earnshaw
     En küfürlü diomu yazıyorum. Bu durumlarda kadını suçlayanı sikeyim. Tek hücreli amipten hallice heriflerin kadınları taciz etme cüretini göstermesini kadınların giyimine, mantalitesine, yetiştirilme tarzına bağlayanı da sikeyim. Mahkeme çözüm olmazsa mafyaya, serserilere giderim, beni taciz edeni rahat yaşatmam çünkü bugün beni taciz eden yarın gider aileme musallat olur, sadece kendimi değil sevdiklerimi de düşünmek zorundayım.
      lovewkoko
      orospu çocuğuna bak gecenin köründe ilk mesajı atmış hayvanoğlu hayvan. sabah da günaydın yazmış. bir saat sonra da seni sikmeden işe almazlar yazmış. keşke şu adamın numarasını kimliğini ifşa etseydin orospu çocuğunun kudurdum ya.
       onr_acbdms
       Çük kafa lan bu, apaçık belli yani. O da inşaatçı ve elde edemediklerine karşı tehditle seksi sever.
        sedefartuny
        O kadar çok yaşıyoruz ki biz bunu aramızda kanıksayanlar bile var artık. Seyahat engeli sormaları da bu yüzden prezentabl tanımları da bu kendimizi koruyabildiğimiz kadar koruyoruz.
         rafadanlop
         Benim bir arkadaşımın başına geliyor sürekli gittiği her iş görüşmesinde iğrenç sözlü tacize maruz kalıyor. Yok sevgilin var mı yok güzelsin de bilmem ne saçma saçma bakışlar.
          peripedia
          Benim iş görüşmemde de konu bir şekilde işverenin evliliğine eşinden yakınmalarına gelmişti. Ne kadar konuyu işe çekmeye bunların beni ilgilendirmediğine nazik bir dille cevap vermeye çalışsam da görüşme sonunda eşinin yolladığını, evinin boş olduğunu, yemek yiyebileceğimizi falan söylemişti. Odadan nasıl çıktım ofis dışına kendimi nasıl attım o korkuyla evime nasıl geldim bilmiyorum. Kalp çarpıntım dışında hiçbir şey hatırlamıyorum.
           nickimdebileolmaz
           Kendine biraz saygısı olan bir insan yapmaz bu pisliği.
            afroditgibiyim
            Bana seni yemeğe davet ederlerse mecburen kabul edeceksin yoksa işinden olursan demişlerdi 🤬
             derinfeylesof
             Bunlara kanıp mağdur olan birçok kadın vardır, sırf paraya ihtiyaçları olduğundan yazık yazık küfür etmek istemiyorum artık böyle zihniyetlere yok olmalılae
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.