İş Ararken Kadınların Maruz Kaldığı İğrenç Adamlar (Sen de Başından Geçen Olayı Anlat!)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sardunya
   ben bir kadın olarak gün içerisinde kendimi hiçbir zaman güvende hissetmiyorum. Sadece evimde bir nebze olsun iyi hissediyorum fakat onda bile kapıyı iyice kilitledikten sonra. Eğer bir torpiliniz yoksa ve kadınsanız iş ararken nelerle karşılaştığımızı az biraz tahmin ediyorsunuzdur. Ben üniversitede animasyon ekibinde iş bulurken bile o işte muhatap olduğum kişi iki gün boyunca eve beni arabasıyla bıraktı ve ikinci günün sonunda ne zaman evinde kahve içireceksin bana demişti. Henüz küçücükken yaşadım bunu. En ufak bir iş umudu olan yerde erkekler o kadar çirkinleşebiliyor ki görünce karnınıza ağrılar giriyor. Burada yazılan mesajlara bakın. Utanmaz adam şöyle diyor: "Hem egolu hem aç olunmaz, seni sikmeden kimse işe almaz" Şu cürete bakar mısınız? İnanın bu adam iğrençliğini dürüstçe dile getirmiş. Tek başınıza kadın olarak kurumsal olmayan bir yere başvurduğunuz her an böyle bir tiple muhatap olmanızın ihtimali %90. Sizin de başınıza gelen olayları yazın. Bu farkındalığı oluşturalım.
   https://twitter.com/gamzeeyagizz/status/1468501557717123078
   link
    afroditgibiyim
    Bana seni yemeğe davet ederlerse mecburen kabul edeceksin yoksa işinden olursan demişlerdi 🤬
     nickimdebileolmaz
     Kendine biraz saygısı olan bir insan yapmaz bu pisliği.
      lovewkoko
      orospu çocuğuna bak gecenin köründe ilk mesajı atmış hayvanoğlu hayvan. sabah da günaydın yazmış. bir saat sonra da seni sikmeden işe almazlar yazmış. keşke şu adamın numarasını kimliğini ifşa etseydin orospu çocuğunun kudurdum ya.
       peripedia
       Benim iş görüşmemde de konu bir şekilde işverenin evliliğine eşinden yakınmalarına gelmişti. Ne kadar konuyu işe çekmeye bunların beni ilgilendirmediğine nazik bir dille cevap vermeye çalışsam da görüşme sonunda eşinin yolladığını, evinin boş olduğunu, yemek yiyebileceğimizi falan söylemişti. Odadan nasıl çıktım ofis dışına kendimi nasıl attım o korkuyla evime nasıl geldim bilmiyorum. Kalp çarpıntım dışında hiçbir şey hatırlamıyorum.
        noway
        stajyer olarak girdiğim ve ilk zamanlar çok sevdiğim diyetisyen hocamın zaman içerisinde giydiklerime laf etmesi. ben mini etek giydiğim zaman uzun uzun benim vücudumdan konuşması iltifat etmesi rahatsız ediyordu ama konduramıyordum. evliydi ve herkes çok seviyordu. hafif belimin açık olduğu bir gün senin kaburgan biraz dışarda mı dokunabilir miyim demişti. ben de salak gibi izin vermiştim. o dokunuş epey uzun sürdü kendimi geriye çektim. ne oldu biliyor musunuz? ben yanlış anlamışım diye bana surat asmıştı daha sonraki günlerde staj bitene kadar kendimi suçlu hissettirmeye çalıştı.
         rafadanlop
         Benim bir arkadaşımın başına geliyor sürekli gittiği her iş görüşmesinde iğrenç sözlü tacize maruz kalıyor. Yok sevgilin var mı yok güzelsin de bilmem ne saçma saçma bakışlar.
          sedefartuny
          O kadar çok yaşıyoruz ki biz bunu aramızda kanıksayanlar bile var artık. Seyahat engeli sormaları da bu yüzden prezentabl tanımları da bu kendimizi koruyabildiğimiz kadar koruyoruz.
           onr_acbdms
           Çük kafa lan bu, apaçık belli yani. O da inşaatçı ve elde edemediklerine karşı tehditle seksi sever.
            kalpci
            Bana kızmayın ama bu tip kanı bozuk anası hariç oç larınında siz götünü kaldırıyorsunuz be kızım... Biraz para görmeye görsün gözünüz, sevgilisini bile satanı biliyorum. Sonra kabak günahsız kızların başına patlıyor. Böyle tipleri kendi içinizde eleyin be kızım, kendine getirin... Anladık Türk kızısınız, yayalım kocamız, sevgilimiz bize baksın, bizim hamımız var ya o yeter kafasında büyütüldünüz ama işte bak parsel böyle dümbüklere kalıyor sonra, yapmayın be kızım, çalışın, üretin... Paraya değil aşka bakın. Böylesi bi cep telefonuna indiriyor olmasa böyle cesur yazar mı? Yapmayın emi kızım, günah size
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.