İş Ağı Değil de Çöpçatanlık Ağı mı? Linkedin'den Bile Yürümeyi Göze Alan Hadsizler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Gerçekten artık çileden çıkmanın eşiğine geldiğim bir durum. İnsanların yürümediği bir orası kalmıştı o da old. Linkedin'i aktif kullanan biriyim. İş ağı sonuçta, protföyümüz gelişiyor. Her neyse, son zamanlarda saçma sapan bahanelerle yazanlar oldu. Ama bir tanesi var ki akıllara zarar.. Önce çalıştığım firmada iş görüşmesine geleceğini, ancak heyecanlı olduğunu ve taktik almak istediğini söyledi. Ben de bunun etik olmadığını belirttim ve başarılar diledim. Ardından en azından şirket işleyişi ile ilgili bilgi almak için beni kahveye davet etti. Her yer kapalı ne alaka zaten diye reddettim. Ama bir görseniz linkedin ya, böyle konuşmalar filan mükemmel profesyonelce. Bu arada yöneticime söylemedim. Şimdi daha en baştan adamın şansını kötülemeyeyim dedim, ancak mülakata girmeyen koordinatörümüze laf arasında anlattım. Sonrasında iş görüşmesine gelmiş, yöneticime bana İK için mesaj attığını ancak benim kendisini beğenip kahveye davet edip işte sana biraz şirket ve mülakatla ilgili taktik vereyim filan dediğimi iddia etmiş. Bir de üstüne böyle birini şirketinizde barındırmayın diye söylüyorum demiş. Yöneticim pek inanmamış zaten, ayrıca yalanı söylüyorsun konuşmalar var değil mi? Yöneticim de gitmiş koordinatöre durumu anlatmış ne yapsak diye, o da ya ben biliyorum o mevzuyu filan deyince gönül rahatlığıyla bana geldi durumu anlattı. İsterseniz konuşmaları göstereyim dedim, yok elbette ki güveniyorum sana dedi ki şaşırdım. Ama aşırı sinirliyim halen de sinirimi atabilmiş değilim.
    -lucy-
    Facebook dayıları firarda...
     luna__
     linkedin dayıları da çıktı demek...
      amira
      hormonlarina sahip cikamayan bir tur.
       berat_albayrak_
       Adam bildiğin piçmiş
        samyeli90
        Benim de başıma geldi bu Linkedin de ben cevap vermedim çünkü benim iş ağımla alakası olmayan biriydi
         cografyavskader
         Millet azmış ya
          yigyig35
          Bu olay sadece sosyal platformlarda değil maalesef bir çok yerde insanların iyi niyetini yanlış anlama, bu iyiliği bir mesaj olarak algılama oranının yükseldiğini düşünüyorum. Ya arkadaş insanların tek dertleri sizin egonuzu şişirmek ya da illa flört etmek değil, gerçekten idealleri için çalışan, ülkeye, milleye faydalı olmak isteyen insanların çabalarını emeklerini sırf egonuz tatmin olsun diye kesmeyin. İnsanların kendini ulaşılamaz olduğu ya da her yerden yürüme özgüveni nereden geldiğini anlamamakla beraber bu tip insanların zamanında ağır reddilme ya da başarız ilişkilerini başkalarında tatmin etme olarak görüyorum. Umarım medeniyet seviyesine hızla ulaşabilir gündemimiz ilim, bilim ya da gerçek sorunlar olur.
           gizemino
           Millet kime nereden yürüyeceğini şaşırdı artık pandemi romantik ilişkilere büyük darbe vurdu
            kitaptakikurt
            seneler önce üniversitede son sene açmıştım linked in sözde orda iş buluncakmış filan 🤣 şifremi mailimi bile unuttum şimdi demek arkadaşlık sitesine döndü ha 🤣
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.