İran ve Suudi Arabistan Şeriatı Üstünden İslam'ı Kötülemek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ali-vercetti
   İran ve Arabistan şeriatı üstünden islama bok atmayın arkadaşlar. her ikisi de yanlış şeriatlar (iran'ın şii şeriatı ve arabistanın vahhabi şeriatı) ve her ikisi de islama aykırı. Ayrıca resimlerdeki olayın şeriat ile ne alakası var? yani bu iran toplumunun yozlaşmışlığı. buna böyle bir yorum yazmak yobazlıktır. yapmayın eylemeyin arkadaşlar
    ali-vercetti
    yanlış anlamayın şeriat istediğim vb yok. ama bilmediğiniz konularda yorum yapmayın be
     tsukyomi
     Biz bunu ülkeler üzerinden değerlendirmiyoruz ki. Kendi açımdan konuşayım, açarım kitabı, eksisini artısını tartarım, öyle bir fikir sahibi olurum, doğrusu budur. Fakat şunu da es geçmemek lazım, tüm İslam ülkeleri böyle. Yani hepsinde bu sorun varsa bir problem de aranmalı.
      me_out_bye
      İranın #q. --
      https://dio.onedio.com/dio/1330473?t=dio
      #1330473
       redblack
       Şeriat kanunlari diye geçen bir cok şey Emeviler doneminde halifenin yedigi boklari örtmek maksadiyla halife tarafindan fetva verilerek uydurulmuştur. Kaldi ki halifelik diye bi kavram da yoktur, kendini, kabilesini üstün gostermek için Muhammed'in vefatindan sonra Ebubekir ile baslamis sonrasinda kanli olaylarla devam etmistir.
        eski_bi_tanidik
        Biz asıl cahillik diye buna diyoruz
         cinayetvaraga
         kötülemiyoruz, eleştiriyoruz. uygulama şekillerini kötülüyoruz. bunlar ince ayrıntılar ama anlayana. anlamayanı zaten kaale almıyorum.
          ladyfierce
          Günümüzün çarpıtılmış ataerkil zihniyet ürünü olan sözde şeriatı ile bu eleştiri yapılamaz. Araştırıp nedir ne değildir öğrendikten sonra kim ne istiyorsa buyursun konuşsun.
           djsinemovic
           Din üzerinden işleyen yönetim sisteminin doğrusu yanlışı mı olur? İslamı kötülemekle alakası yok, bir ülkenin islam yasaları ile yönetilmesini kötülüyoruz. Laik bir ülkede yaşıyoruz sizin inancınıza kimse bir şey demez zaten. Ülke yönetiminin rasyonel akıl ve mantık çerçevesinde, dinden bağımsız olarak işlemesi gerekir sadece
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.