İran Dini Lideri Ali Hamaney'in Ülkesine ABD ve İngiltere Aşılarının İthalatını Yasaklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vogelfrei
   Bu düpedüz insan sağlığı üzerinde kumar oynanmasıdır. Bizim ülkemizde de bizim tercihimiz olan/olmayan aşılar ülkeye getirilmektedir. Ve görünen o ki bizim özgür irademize bırakılmayarak hepimize bu aşının yapılması şart koşulacaktır. Geçenlerde Bingür Sönmez'in açıklamasını hatırlarsınız, aşı olmayana kız verilmeyeceği, otobüslere alınmayacağı yönünde tehditler savurmuştu. Bu dini liderin yani Ali Hamaney'in de farklı bir yanı yok. Üstüne üstlük daha yasa koyucu bir mercide olmasına dayanarak ve İran'da din sömrüsünün çok daha katı olduğunu düşünecek olursak, bu durum insan hakları ihlalini çok daha gözler önüne sermekte. Siz ne düşünüyorsunuz? Devlet insanlarının ya da din üzerinde söz sahibi olanların hatta ve hatta akademisyenlerin gerçekten bizim yerimize bu kadar karar verme haklarına sahip olması oldukça rahatsız edici değil mi?
    handeyakar07official
    İran'ın yaptığı şeylere kendi halkı bile ses çıkaramaz durumdayken biz ne diyelim? Tek yapabileceğimiz ibret almak. İran ibretlik, geleceğimizi İran'a çevirmek isteyenleri durdurmak da en önemli görevimiz.
     lutfen-ama
     Güzel bir bakış açısı, din üzerinde söz sahibi olanların sözü ironi değil mi bu arada? Güzel ironi çünkü.
      cinayetvaraga
      Bir milletin kaderi bir insanın dudakları arasında. tarihte bir çok örneği olduğu gibi.
       asit
       Ne farkımız var ki ?
        mrlawyerkk
        Aşıları üretici firma ya da literatüre göre adlandırmamız da bundan işte. Alman aşısı, Çin aşısı, Rus aşısı diyoruz. Almanlar bizi kıskanıyor Alman aşısı almayalım, Rusya ile problemlerimiz var Rus aşısı da olmaz. En iyisi biz Çin aşısı alalım. İran da şaşırtmadı. Biz insanlar, biz halk kimiz ki zaten? Sağlığımız mı? Hiç önemli değil. Devletin bekası önemlidir bakın.
         gilad-pellaeon
         halka kötülük başka bir şey değil
          noway
          ne kadar kötü zihinler tarafından yönetiliyor dünya. gerçekten iğrenç yani dini lidermiş. gerçekten çok çok yazık.
           ahpte-pateh
           İran'ın virüs ile boğulacağını gösterir. İşin kötü yanı bize yakınlar, umarım ucu bize dokunmaz. Yoksa gebersinler bana ne?
            peripedia
            Trump'tan sonra bu tweetleri de uçurmuş Twitter. Ama halk sağlığı üzerinden böyle bir siyaset anlayışı geliştirmek ancak gelişememiş ülkelere özgü.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.