İran'da 14 Yaşındaki Kızının Başını Kesen Babaya 9 Yıl Hapis Cezası!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   İran'da, bir baba, evden kaçtıktan sonra tekrar aileye teslim edilen 14 yaşındaki kızı Romina Aşrafi'yi uyuduğu sırada başını keserek öldürdü. İran mahkemesi tarafından suçlu bulunan baba 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İran kanunlarında çocuğunu öldüren babaya idam cezası verilmiyor. Romina Aşrafi adlı genç kızın 21 Mayıs'taki ölüm haberi İran'da büyük tepkilere neden olmuştu.'Namus cinayeti' işlediğini ileri süren baba daha sonra polise gidip teslim olmuş ve suçunu itiraf etmişti. İran yasalarına göre katil babalar idam edilmiyor Euronews'de yer alan habere göre, İran ceza kanununa göre çocuğunu öldüren baba en ağır ceza olan idam cezasına çarptırılmıyor. Hakime öldürülebileceğini söylemişti İran'ın kuzeyindeki Gilan eyaletinin Taleş kentinde meydana gelen olayda 14 yaşındaki Romina Aşrafi, 35 yaşındaki bir adamla evlenmek istedi ancak babası bu duruma karşı çıktı. Genç kızı kaçıran adama ceza verilmedi Kız çocuğu aileye teslim edildikten sonra evde uyuduğu sırada babası Rıza Eşrefi tarafından orakla başı kesilerek öldürüldü. İranlı kadın hakları aktivistleri ise 14 yaşındaki kız çocuğunu kandırarak kaçıran 35 yaşındaki adamın ceza almamasına sert tepki gösterdi.
    fuckerfukara
    İRAN OLACAZ YAKINDA HAZIR OLUN
     me_out_bye
     Cahillik. Yazık.. Hiç sorguladımı acaba ? Evden neden kaçtı ? Senden sizden kurtulmak için kaçmış işte ama başaramamış minik. ☹🙁😓😔 -- Adamda pis. Orasını okumamıştım. Haklı taraf yokki. Ne işin var o yaşta bu yaşla ? Yazık.. Kız kalmış leşlerin içinde. Sonu böyle olmuş. Coğrafya kaderdir. Memnun değilsen bulunduğun yerden? Önce çalış övün güven - sonra göç et k. Terk et.
      lilcat
      hiç vermeseymişsiniz. hatta alkış tutsaymış mahkeme heyeti. özendiğimiz şeriat işte bu. bravo. gencecik kız uyurken babası tarafından canice, canavarca öldürülüyor ve sadece 9 sene hapis cezası alıyor.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.