İntihar Görüntülerinin Yayınlanması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Yorumlarınızı merak ettiğim bir konu. Bugün twitterda psikiyatrist Arzu Erkan Yüze hocanın bir floodunu gördüm. Okumak isteyenler için linkini bırakıyorum.
   https://twitter.com/ArzuErkanYuce/status/1361982535148920833
   https://twitter.com/ArzuErkanYuce/status/1361982535148920833
   Aslında Arzu hoca gibi birçok psikolog ve psikiyatrist, intiharlar hakkında detaylı bilgi verilmesinin ya da intihar görüntülerinin paylaşılmasının insanları intihara teşvik ettiğini söylüyor. Bir ekip de bu görüntülerinin yayınlanmasının gerekliliğini savunuyor. Son günlerde hemen hemen her gün en az iki üç intihar haberi duyuyoruz. Büyük bir çoğunluğu ekonomik sebeplerden maalesef. Ülkenin içinde bulunduğu bu durumun buhrana sebep olduğunu herkes görmeli evet ama dün twitterdan bir adamın intihar edilişi açık bir şekilde yayınlandı. İzlediğimden beri tüylerim diken diken. Etkisinden çıkamadım. Bana göre kişiyi intihara sürükleyen sebepler açıklanmalı fakat intihar şekli ve intihar görüntüsü hiçbir şekilde paylaşılmamalı.
    lilimili
    Yorumu ülkenin içine sıçan siyasal islamcı Arap kırması partisi ve üyelerinin tez zamanda hesap verip gebermelerini dileyerekten açıyorum. Videoyu izlemedim, izlemek de istemem bence de yayınlanması çok yanlıştı.
     kania_
     Eğer uzun olmasaydı üşenmeyip okicaktım ama çok uzun...
      eefenizz_
      Son cümleni kopyalayıp yapıştırdım say..
       -lucy-
       Sebep açıklanabilir ama görüntüler paylaşılmamalı...
        asit
        İntihar eden kişinin bilgilerinin ve görüntülerinin açık açık paylaşılması etik değil bence. Ailesi ve çevresi de düşünülmeli. Sebepler tabiki tartışılır, paylaşılır..
         sedefartuny
         Elbette paylaşılmamalı. Bir zamanlar Murat Kekilli'nin "Bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz" şarkısı intihara özendirdiği gerekçesi ile yayından kaldırıldı bu görseller, haberler aynı etkiyi yaratmıyor mu şimdi? Tabii ki yaratıyor.
          eski_bi_tanidik
          Hani video yok
           _gizem_
           bence de paylaşılmamalı... özel olan şeyler özel olarak kalmalıdır.
            mrlawyerkk
            Yayınlanmamalı, haberlere de konu olmamalı. Ekonomik bunalım nedeniyle intihar haberleri özellikle bu ülkede ekonomik bunalım yaşamayan mı var? İnsanları teşvik ediyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.