İntihar Etme Sebebin Ne Olurdu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   herseyinaktivisti
   Sosyolog Durkheim'a göre, herkesin bir intihar etme sebebi vardır. İnsanlara yeterli motivasyonu verirsen intihar edebilir ve dayanmak istemediği şeyler olacaktır. Ben herhalde tüm sevdiklerimi kaybedersem intiharı kaybederim, ya da direkt kardeşimi kaybedersem.
    mehmet_08
    28 yaşından önce buradan siktir olup gidemezsem intihar ederim
     djsinemovic
     Mücadele etmek çok yorucu. Hayat da öyle çok matah bişey değil değmiyor yani
      ladydisko
      güçlü birisi olamam ve çabuk yorulmam ben bencilim ben güçlü bir insan değilim bu olurdu ama bunlara rağmen kabul ettik yaşamayı
       gregory_
       Çok sürmez, sebepler toplami.
        imailahorsilahh
        Hiç kimse doğmadan önce "Bu dünyaya gelmek ister misin?) diye sormuyor. Hayat bize dayatılmış kaotik bir silsileden ibaret yani. Art arda yaralar alıyoruz. Dayanmaya çalışıyoruz. Devamında o gücü kendimizde bulamadığımız zaman da kimimiz veda ediyor işte... Bir karga bir kediyi öldüresiye bir oyuna davet ediyordu. Hep böyle mi bu? Bir şeyden kaçıyorum bir şeyden, kendimi bulamıyorum dönüp gelip kendime yerleşemiyorum, kendimi bir yer edinemiyorum, kendime bir yer... Kafatasımın içini, bir küçük huzur adına aynalarla kaplattım, ölü ben'im kendini izlesin her yandan, o tuhaf sır içinden! Paniğini kukla yapmış hasta bir çocuğum ben. Oyuncağı panik olan sayın yalnızlık kendi kendine nasıl da eğlenir. Niye izin vermiyorsun yoluna kuş konmasına niye izin vermiyorum yoluma kuş konmasına niye kimseler izin vermez yollarıma kuş konmasına? "Öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna" bir çocuk demiş. Nilgün MARMARA Bana her seferinde ölümü hatırlatır.
         nickiharuto
         Umarım kimse bu açmaza düşmez. Sebeb gösterilemez hastadır zihnin yorar seni. Tedavi olmalı, kolun ağrıyınca kolunu mu kesersin. hayır. tedavisi olur, zihnin ağrıyorsa zihnini de tedavi etmelisin.
          palmiye
          Hicbir zorluk intihar sebebim olamaz.
           yusufusludur
           herşeyin fazlasıyla yorucu gelmesi gün içinde konuştuğum her insan tüketiyor beni aslında hiç bir şeye tahammülüm kalmadı ama hala gülebiliyorum mutlu olabiliyorum bazen, yani depresyonda falan değilim ama sanki bir ölüyüm sadece nefes alıyorum aslında kimseye güvenmiyorum duygularım var ama yok gibi lan bir insan aylarca ailesinden uzak kalıp özlemez mi? bir insan hiç aşık olmaz mı? hiç kimseye güvenmez mi? bir laf vardır bu zamanda babana bile güvenmeyeceksin diye evet ben gerçekten de babama bile güvenmiyorum bazen sanırım bu sebeplerden dolayı intahar ederdim denedimde zamanında ama 3 çeşit toplamda 20 adet antidepresan yeterli olmuyormuş edeceksen paşa paşa keseceksin bileğini ama etmem pes edemem umudum var
            absurdizm
            Eğer şuan intihar edersem baş ağrısından olurdu.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.