İnternet Üzerinden Çıplak Fotoğraf Göndermenin Görünmeyen Riskleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yazarcizer
   Çıplak fotoğrafın güvendiğiniz insana göndermenin ardında görünmeyen riskleri de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de oluşturduğunuz dijital izler. Biliyorsunuz ki internetteki tüm eylemlerinizin dijital izleri toplanıyor ve bunlar işlenerek veri haline getiriliyor. Yani asla ve asla bu çıplak fotoğraf ile ilgili veriyi silemezsiniz. Bir ikincisi ise instagram, facebook gibi uygulamaların uygulama içinde görsel tutma politikası. Siz her ne kadar o fotoğrafı silseniz bile oraya depolanır ve veri olarak işlenir. Yani yüzüm görünmüyor diye sevindiğiniz çıplak fotoğraflar konum ve isim verisi ile birlikte işlenir. Bu yüzden dijital ortamda çıplak fotoğraf atmadan bir kez daha düşünün, karşınızdaki mahremiyetinize saygı duysa bile dijital platform mafyaları buna saygı duymuyor. Şunu da unutmayın ki artık veri petrolden daha değerli. İyi günler sayın dio'cular.
    patavatszmelek
    Açık açık konuşalım, ben en muhafazakar gibi görünen erkeğin bir kızdan çıplak fotoğraf istediğini de bilirim, en muhafazakar görünen kızın attığını da... Cinsellik bir ihtiyaçtır kardeşim. Bizim gibi ülkelerde her ne kadar baskılasa da, yok ayıpmış yok bilmem neymiş gibi algılanıp, konuşmaktan çekinilse de aslında yemek yemek, uyumak gibi gayet olması gereken bir şey. İki sevgili, eş vs birbirine bu fotoğrafları attığında, Sosyal mecraların bilgileri kaydedilmesi dışında; tehdit için şantaj için intiam için kullanan en adi şerefsizdir. Burada önemli olan çıplak foto atmak değil, hala böyle bir konuda mağdur olan kişiyi uyarmak, yaftalamak ya da eleştirmek de çözüm değil. Fotoğrafları internete yükleyen, ya da şantaj yapan şerefsizi dışlayacaksın, eleştireceksin, cezalandıracaksın. Bir daha da kimse böyle bir adiliği birbirine yapamayacak. İşte o zaman bu ülkede doğru adalet gerçekleşir.
     _gizem_
     asla göndermem tehdit falan eder beni böle şeylerle işim olmaz skfjdskalfhlas
      gregory_
      Bir araya gelemiyorsanız çıplak fotolar gereksiz zaten.
       damladamlo
       Çıplak fotoyu da Instagram'dan atmazsın yani.
        cuman
        Kadınlar için atmamak en güzeli için ifşa siteleri vb tehlikeli siteler var ve silinmiyor haa gerçekliğe dönersek ben de flörtlerimden istedim attılar attım ama o fotoğraflar galerimdeyken telefonum bozulsa telefoncuya götürmez çöpe atardım karşımdaki insana öyle saygım vardı ama herkes öyle olmuyo belli de olmuyo sonuçta
         m_silver
         atmayın lan özellikle kadınlar asla sonra ayrılınca intikam için internete yüklüyorlar zira çıplak fotoğraf isteyen biri piçtir şerefsizdir e piç erkek te rabet görüyor sonuçta
          ogedaymerve
          Ben risk rezillik vs olarak görmüyorum açıkçası, sonuçta hepimiz çıplak doğduk ve çok çok evrensel bir şeyden bahsediyoruz yani. O yüzden oo skandal felaket bilmem ne olarak görmüyorum, skandal olarak tanımladığım başka durumlar var. Ama gönderilen fotoğrafın öteki insan tarafından kaydedilmesini de tiksinç buluyorum, istiyorsun gönderiyoruz eğleniyoruz işte pislik yapmanın anlamı yok.
           eski_bi_tanidik
           Atmadigim icin benlik bisey yok hem neden çıplak foto gönderirsin ki¿
            damladamlo
            o yüzden gerçek profesyoneller yüzleri görünmeyecek şekilde nude atar. Tşk
             pazartesi
             Yüzünüz görünmesin, gerisi anonim zaten 😆
              gulfemkaya
              Bu risk keşke çıplak fotoğraflar için olsa sadece bütün bilgilerimiz böyle bir risk altında maalesef
               detokssuyu
               E tabii üçüncü kişilerin eline ulaşması an meselesi ve siz silmiş olsanız bile muhafaza ediliyor. Bu olay tüm bunlar olmasa bile saçmalık zaten.
                sadisfekshin
                Onun gizliden gizliye verileri toplayıp birleştirdikten ve fotoğrafımı gördükten sonra duyacağı mahcubiyet ona yeter zaten. Benim tedirgin olmamı gerektirecek bir durumum yok elhamdülillah.
                 almila__
                 Zamanında sırf fantezi için yaptım ama bundan sonra zor yaaa ben de katılıyorummm. Tehlikeli bir hal almaya başladı..
                  mrlawyerkk
                  Görünmeyen değil baya baya görünen bir risk bu. Aklınıza hayalinize gelecek her şey olabilir. Reklamdan tutun pornografik içeriklere Ankara'da yerlere atılan masaj kartlarına kadar. Çok şartsa da yüzünüzü gizleyin bari gerçi kim tarafından atıldığı hangi lokasyondan atıldığı her bilginin ortaya dökülmesi çok kolay ama tedbirli olunuz.
                   superkahraman
                   yani dijitalde nude kültürü yok olmaz. sadece temkinli olalım arkadaşlar
                    ahmet0000
                    Vay be baya sıkıntı imiş
                     rocknrollbabe
                     Ergenliktir net.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.