6
12.7.2020
İnternet de Neymiş Dedirten Geleceğin Teknolojik Gelişmesi Sizce Ne Olabilir?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ozanesi
   Düşünüyorum düşünüyorum aklıma tek gelen şey 'JANET' Good Place isimli dizideki bir karakter kendisi. İnsan görünümlü bir robot. Dünya oluştuğundan günümüze her insanın her anı dahil olmak üzere her bilgiye hakim. Üstelik bilgiye ulaşmanız 'JANET' diyerek seslenip onu yanınıza çağırmanız ve sorunuzu sormanız kadar kolay. Öyle bilgisayar açayım, telefondan bakayım demek de yok.
   0
    hogwartsmektubugelmeyen
    Işınlanmak tabi ki. Telekinezi, düşünce gücüyle konuşmak, simya, tüm dilleri bilerek doğmak, istediğin galaksiye gidebilmek. İnternet de ne ki ? 😊
     velevkiozge
     Mikroçip teknolojisi kesinlikle. Bununla ilgili bir distopik roman da var. İleriki yaşantımızda teknolojisinin bizi nerelere götüreceğine dair önemli tespitler var. Okumak isteyenler için:
     https://www.soylentidergi.com/dijital-dunyanin-distopik-goruntusu-altinda-bize-bakmak/
     https://www.soylentidergi.com/dijital-dunyanin-distopik-goruntusu-altinda-bize-bakmak/
      tucco
      Yapay zeka ve robot nüfusu yaygınlaşacak. Öyle yaygınlaşacak ki dünyadaki her bir mesleği onlar icra edebilecek, üstelik bizden çok çok daha iyi bir şekilde... Dünyanın kontrolü, düzenin işleyişi gibi şeyler de onların sorumluluğunda olacak. Robotların yönettiği dünyada biz insanlar sadece keyif yapacağız. Günümüz kedileri gibi işte.
       mobidik
       teleport. mevzusu bence büyük devrim olur.
        herseyinaktivisti
        Çok ütopik değil ama, hayvanlara zarar vermeden et üretebilmek.
         detokssuyu
         Günümüzde hiçbir işe yaramayan yuvarlak robot süpergelerin torunları olan, tüm evin işini çekip çeviren robotlar. Sadece cam silip ütü yapsa bile yeter. Sahneden düşen Konya’lı robottan sonra çok umutluyum.
          mertiniz
          Kimin nerede olduğunu merkezi bir üsten takip edilerek öğrenildiği filmleri hatırladım şimdi. Sanıyorum çok ileri gitmeye gerek yok. Çipli kimlikler hepimizin nerede olduğunu anında görüyor.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.