İnsanları Manipüle Etmenin Yolları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Bu gecenin faydalı içeriği de benden gelsin. Manipülasyon herkese lazım bir ihtiyaç. Çünkü manipüle etmezsen manipüle olursun. Benim de en çok kullandığım ve etkili tekniklerden biri önce daha fazlası talep etmek. Bu tekniğe göre manipülasyon yapan insan önce istediğinden daha fazla şey istiyormuş gibi davranır ardından bu isteklerini asıl istediğine çeker ve istediği elde eder. Daha anlaşılır bir yolla anlatmak gerekirse önce karşınızdaki insandan yapamayacağı, uçuk kaçık bir iyilik isteyip daha sonra asıl isteğiniz olan küçük iyiliği rica ettiğinizde muhtemelen karşınızdaki kişi bu isteği kabul edecektir. Çünkü birinci istekten sonra ikincisi hem daha yapılası gelecek hem de daha önce sizi reddettiği için bundan dolayı içinde oluşan suçluluk duygusunu bastırmaya çalışacaktır.
    gregory_
    " herkese lazım bir ihtiyaç" yeterince manipülatif bir cümle, ne hoş bir tanımlama. Başarılarının devamını dilerim.
     talihsizinteki
     amk verdiği taktğğe bak ya AHHAJAKSLLDŞSŞSŞ 6 yaşında kuzenim var bu taktiği uyguluyo çikolata için
      mervenizz_
      Başlığı silen dioya kardeşlerimi yolluyorum.
       tachycardia
       Manipüle etmeye çalışmam kimseyi. Çoğunlukla da psikolojik yorumları okurum bu konu hakkında acaba fark etmiyor olsam da etrafımda böyle toksik insan var mı diye. Fark ettiğim anda da şutlarım.
        nickiharuto
        Biliyorum bu tekniği. uygulamadım hiç, kendi işimi kendim görürüm minnet eylemem.
         erhangnrr
         yaptırmak istediğim şeyi kafasına yerleştiriyorum önce sonra oluveriyor 😁 büyükten küçüğe bişey sıralamadım hiç denerim 😁
          caresizcare
          Demek uyguladığı şeyin kısaca Bi anlamı varmış Aslında tam olarak bu değilde yinede istediğim şey olur genelde
           dr.rock
           Diyelim milliyetçiliğin doğru olduğu konusunda insanları manipüle etmek istiyorsun 👇 Bir YouTube kanalı açar. Başarın ve sempatinle takipçi toplarsın 👇 Evrensel doğruların içine kendi fikirlerini serpersin; Kadın dövmek yanlış ama milliyetçilik doğru gibi 👇 Sempatikliğini ve zekanı kullanır, bu konuda saçmalayanlar üzerinden bolca komedi ve aforizma ile bezeli metinleri kesik kesik planlarla aktarırsın 👇 İnsanlar güldüğü konulara “hak verir” İnsanlar bir önceki söylediğin evrensel doğru ile milliyetçiliği birbirine bağlar. Biri doğruysa diğeride doğrudur 👇 Milliyetçilik artık doğrudur, mantıklıdır ve sen kabul edersin 👇 Bkz: Oğuzhan UĞUR — (Not; benim şu an yaptığımda bir tür manipülasyondur)
            dr.rock
            Fikrini insanlara kabul ettirmek için 👇 Bir sosyal medya ortamında, fikrini destekleyen, değişmesini istediğin düşünceyle ilgili başlık açar, görüşlerini “doğruymuş gibi” yazarsın 👇 Başlıktaki konuya destek veren, özellikle ilgi çekme potansiyeli olan ve komik olan mesajları art arda koyarsın 👇 Ardından karşı görüşe sahip ama daha az ilgi çeken, antitezini savunamayan, itici, baya, sığ mesajlarıda eklersinki ”hakkaniyetli” görün 👇 İnsanlar bunları okur, güler, düşünür ; tezler mantıklı, antitezler saçma. Demekki haklı Sonra derki 👇 Aaa evet ya 👇 Örneğin; onedio.com/h/945987 👇 Manipülasyon şurda; - Sen fikrini beyan edebildin mi? Hayır - Tezi üreten sorularını cevapladı mı? Hayır
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.