İnsanlar Neden Düğün Yapar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sebnemsertuna
   Sırf gösteriş için bence başka bir sebebi yok. Hiç görmediğin akrabaları görüp yemek vermenin, üstüne bir de tonla para ödemenin ve her şeyi damat tarafına yıkmanın hiçbir manası yok biraz abartılıyor bu düğün işi.
    pumpkinpie
    Yani bir yerden baktığında da biriyle mutlu bir birlikteliğin kutlaması diyebiliriz. Asıl düğüne neden aile ve arkadaşlar değil de akrabalar çağırılır?
     meyvesebze
     Dogum gunlerinde arkadas kuzen sevdigin herkesi toplayip kutlama yapmak istersin Bu da ailelerin ortak sevinci oldugu icin toplanma isi biraz daha abartiliyor haliyle 'Kimse herkesin hayatina karisamaz' İstediginizi yapin milletin isine de karismayin :)
      eski_bi_tanidik
      Siz yapmayın olur mu ben de hiç sevmem ama milleti küçümsemenize gerek yok
       noobzac
       Canları öyle istediği için...
        redblack
        Hic sevmem, ileride esim olacak kisiye teklifim şu olur, ya bir nikah ve yurt disinda bir hafta balayi ya da düğun ve otelde 3 gun balayi, tercih senin
         ozymandiase
         Muhafazakar ailelerin yeni seküler çocuklarının karşı çıktığı düğünlerin gelenek olması. Gelenek yani vazgeçemezsin. Sen geçsen ailen vazgeçmez. İster zengin ister fakir. Fark etmez.
          djsinemovic
          Olmayan parayı düğün için harcamak gereksiz tabi. Ama ben evleniyor olsam benim ve eşimin bünyesini zorlamayacak en güzel düğünü yapmak isterim. Kutlamalar önemlidir arkadaşlar. İnsanların doğum günleri, özel günler önem verilmeli bence böyle şeylere
           furkanbozkurt
           Bomboooş bir aktivite. Harcanan paraya yazık abicim.
            benita
            Elalem ne der tepkisine maruz kalmamak için. Ki böyle bi şeye gerek var mı? bence hayır.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.