20
9.7.2020
İnsanlar Neden Düğün Yapar?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sebnemsertuna
   Sırf gösteriş için bence başka bir sebebi yok. Hiç görmediğin akrabaları görüp yemek vermenin, üstüne bir de tonla para ödemenin ve her şeyi damat tarafına yıkmanın hiçbir manası yok biraz abartılıyor bu düğün işi.
    pumpkinpie
    Yani bir yerden baktığında da biriyle mutlu bir birlikteliğin kutlaması diyebiliriz. Asıl düğüne neden aile ve arkadaşlar değil de akrabalar çağırılır?
     meyvesebze
     Dogum gunlerinde arkadas kuzen sevdigin herkesi toplayip kutlama yapmak istersin Bu da ailelerin ortak sevinci oldugu icin toplanma isi biraz daha abartiliyor haliyle 'Kimse herkesin hayatina karisamaz' İstediginizi yapin milletin isine de karismayin :)
      eski_bi_tanidik
      Siz yapmayın olur mu ben de hiç sevmem ama milleti küçümsemenize gerek yok
       noobzac
       Canları öyle istediği için...
        redblack
        Hic sevmem, ileride esim olacak kisiye teklifim şu olur, ya bir nikah ve yurt disinda bir hafta balayi ya da düğun ve otelde 3 gun balayi, tercih senin
         ozymandiase
         Muhafazakar ailelerin yeni seküler çocuklarının karşı çıktığı düğünlerin gelenek olması. Gelenek yani vazgeçemezsin. Sen geçsen ailen vazgeçmez. İster zengin ister fakir. Fark etmez.
          djsinemovic
          Olmayan parayı düğün için harcamak gereksiz tabi. Ama ben evleniyor olsam benim ve eşimin bünyesini zorlamayacak en güzel düğünü yapmak isterim. Kutlamalar önemlidir arkadaşlar. İnsanların doğum günleri, özel günler önem verilmeli bence böyle şeylere
           furkanbozkurt
           Bomboooş bir aktivite. Harcanan paraya yazık abicim.
            benita
            Elalem ne der tepkisine maruz kalmamak için. Ki böyle bi şeye gerek var mı? bence hayır.
             gecemm07
             Düğün,insanlarla mutluluğunu paylaşmanın en güzel yoludur bencee🙂
              atayurt00
              Kimseyi yadırgamamak lazım birçok toplumsal veya kültürel nedeni var ancak burda önemli olan iki gencin düğün yapacağım diye iki gün için 5 yıl hayatlarının en güzel cağlarından birinde dünya kadar borcun altına girmesi.
               issizmadaaam
               Kerizlik iste. Elalem bak dugun yapcak paralari var dicek diye onlarca insani doyurup eglendiriyosunuz. Akli olan hicbir insan dugun yapmaz, IQ dusuklugunden kaynaklaniyo bunlar hep
                bisosyolog
                Temelde evlenen iki insan ayakta kalabilsin, onlara destek olalım diye yapılan bir eylem. Gelin damat için bir bohça yapalım bornozları terlikleri olsun, düğünlerini yapalım hem kutlayalım hem ceplerine para girsin, kızıma çeyiz yapayım da evlilik telaşında bir şeyi eksik kalmasın diye yapılmıştır. Şimdilerle hazır konfeksiyon tavan yapmış durumda ne çeyizi? Eskisi gibi değil ki. Düğünler bohçalar desen zaten destek çok köstek oluyor. İnsanlar evleniyor yıllarca düğün kredisi ödüyor ve sadece 1 gece için. Hatta birkaç saat için. Ne ara bu kadar hazcı bir toplum olduk bilemiyorum.
                 velevkiozge
                 Kimisi mutlu anında mutlu edecek etkinlikler ve sevdikleriyle bir arada olmak için. Çoğu ise maalesef gösteriş için.. Bu da sektörün iğrenç bir hırsızlığa gömülmesine neden oluyor. Her şeyden para koparmaya çalışan insanlar oluyor böyle olunca da..
                  erkud
                  Sen o parayı kocanla Roma’da falan ezersin ablacım. Boşver insanların tercihini, mutluluklarını
                   mertiniz
                   Çünkü sevdiğinle evlenmek güzeldir, mutlusundur ve mutluluğunu başka sevdiklerinle paylaşmak istersin bu mutluluğu
                    ozanesi
                    Kadınlar gösteriş için erkekler de salaklığından
                     trnelf
                     Çevresi öğrensin resmi olarak evli olduğunu bilsinler laf yapmasınlar diye. Ha bir de gösteriş merakı.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.