İnsanlar Neden Düğün Yapar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sebnemsertuna
   Sırf gösteriş için bence başka bir sebebi yok. Hiç görmediğin akrabaları görüp yemek vermenin, üstüne bir de tonla para ödemenin ve her şeyi damat tarafına yıkmanın hiçbir manası yok biraz abartılıyor bu düğün işi.
    djsinemovic
    Olmayan parayı düğün için harcamak gereksiz tabi. Ama ben evleniyor olsam benim ve eşimin bünyesini zorlamayacak en güzel düğünü yapmak isterim. Kutlamalar önemlidir arkadaşlar. İnsanların doğum günleri, özel günler önem verilmeli bence böyle şeylere
     pumpkinpie
     Yani bir yerden baktığında da biriyle mutlu bir birlikteliğin kutlaması diyebiliriz. Asıl düğüne neden aile ve arkadaşlar değil de akrabalar çağırılır?
      eski_bi_tanidik
      Siz yapmayın olur mu ben de hiç sevmem ama milleti küçümsemenize gerek yok
       meyvesebze
       Dogum gunlerinde arkadas kuzen sevdigin herkesi toplayip kutlama yapmak istersin Bu da ailelerin ortak sevinci oldugu icin toplanma isi biraz daha abartiliyor haliyle 'Kimse herkesin hayatina karisamaz' İstediginizi yapin milletin isine de karismayin :)
        bisosyolog
        Temelde evlenen iki insan ayakta kalabilsin, onlara destek olalım diye yapılan bir eylem. Gelin damat için bir bohça yapalım bornozları terlikleri olsun, düğünlerini yapalım hem kutlayalım hem ceplerine para girsin, kızıma çeyiz yapayım da evlilik telaşında bir şeyi eksik kalmasın diye yapılmıştır. Şimdilerle hazır konfeksiyon tavan yapmış durumda ne çeyizi? Eskisi gibi değil ki. Düğünler bohçalar desen zaten destek çok köstek oluyor. İnsanlar evleniyor yıllarca düğün kredisi ödüyor ve sadece 1 gece için. Hatta birkaç saat için. Ne ara bu kadar hazcı bir toplum olduk bilemiyorum.
         furkanbozkurt
         Bomboooş bir aktivite. Harcanan paraya yazık abicim.
          trnelf
          Çevresi öğrensin resmi olarak evli olduğunu bilsinler laf yapmasınlar diye. Ha bir de gösteriş merakı.
           mertiniz
           Çünkü sevdiğinle evlenmek güzeldir, mutlusundur ve mutluluğunu başka sevdiklerinle paylaşmak istersin bu mutluluğu
            erkud
            Sen o parayı kocanla Roma’da falan ezersin ablacım. Boşver insanların tercihini, mutluluklarını
             atayurt00
             Kimseyi yadırgamamak lazım birçok toplumsal veya kültürel nedeni var ancak burda önemli olan iki gencin düğün yapacağım diye iki gün için 5 yıl hayatlarının en güzel cağlarından birinde dünya kadar borcun altına girmesi.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.