İnsanlar Kişisel İmajlarını Arttırmak İçin mi Lüks Ürünler Kullanırlar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Sosyal medya ile birlikte sorguladığım ve gözlemlediğim bir konu. Çoğu şeyin göz önünde bulunması ve deli gibi tüketilmesinden dolayı artık insanların sadece lüks ürün olduğu için bazı şeyleri kullanmaya başladığını düşünyorum. Sanki o markayı almazsa toplumdan dışlanacakmış gibi bir tavır takınıyorlar. Bakıyorum birisi bir taş atıyor ardından 10 kişi aynı yere savruluyor. Çok ünlü markların yeni çıkan trendlerini ilk kim giyecek diye anketler yapılıyor :D Giymezse ayıplanır çünkü o kişi haklısınız. Tüm bu popüler kültür insanların kendilerine olan has özelliklerini kaybettirmeye başladı bence. Beğendiği için değil pahalı ve moda olduğu için alıyorlar gibi geliyor bu da zamanla hepimizi tek tip haline getiriyor.
    gundemss
    popüler kültür neyi uygun görüyorsa ona uyuyorlar özgünlük çok azaldı
     kalpci
     Cahil ve beyinsiz toplumların fertleri villa, araba, pırlanta gibi lüx ve pahalı imajlara bakarak bir insanın kaliteli olduğunu, dindar oluşuna bakarak iyi biri olduğunu düşünür. Zeki ve yvşak insanlarda bu malların zaaflarından faydalanır. Bir çok iş insanının altında Range Rover görürsünüz, bu da olayın ticari boyutudur. Sizler kendinizi eğitip geliştirerek sorgular, o peynire kanmaz, kapana yakalanmaz ve yönetici olursunuz…. Ya da tiktok ile zaman öldürüp yönetilen olursunuz. Karar sizin
      mrlawyerkk
      Kişisel imajdan ziyade farklı olma çabası diyelim biz ona. Kendini özel hissediyor. Diğer insanların o pahalı ürünlere erişemeyeceğini düşündüğü için.
       innocentghost
       E tabi ki bulundukları ortama uyum sağlamak zorundalar.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.