İnsanlar Gerçekten Çift mi Yaratılmışlardır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Hayatımın hiçbir döneminde bu söyleme inanmadım ama şu fotoğraftan sonra buna inanmayan taş olur taş. Photoshop olduğu fikrini hiç dillendirmiyorum çünkü kimsenin buna cesaret edebileceğini düşünmüyorum malum Silivri soğuk.
    silmarillion
    Silivri daha da soğudu bu fotoğraftan sonra🤣 bir de ekstra bir tespit yapayım sıfatı aynı olan insanların huyu husu da, çoğu zaman ses tonu dahi birbirine benziyor. Bu da dipnot olsun
     silivri
     Hakikaten bayağı benziyor.
      patiklipengui
      Bir akrabam bunun aynısı ben küçükken bizim evde ne işi var bu adamın diyordum o derece benziyor. Sonra annemin dayısı olduğunu öğrendim.
       thetalentedmrripley
       Belki daha önce anlatmıştımdır. Ortaokul ya da lise zamanlarıydı. Arkadaşlarla maç yapıyoruz. Kenarda da küçük bir çocuk bizi izliyor. Çocuk sürekli bana bakıp gülüyor. Bunun derdi ne acaba dedim. Gittim yanına oğlum ne bana bakıp bakıp gülüyorsun dedim. Abi dedi. Sen aynı kime benziyorsun biliyor musun? Kime benziyormuşum dedim. Aynı benim Ayşe teyzeme benziyorsun deyip kahkaha ata ata kaçmıştı piç.
        _sofia_
        Hepsi Zeus'un Deyusluğu. Tanrıların en babası, göklerin şimşek çaktıranı Zeus'un yarattığı insanlar ilk versiyonunda dört kollu, dört bacaklı, bir kafada iki ayrı yüze sahip, sırtlarından birbirlerine yapışmış şekilde ve her insan çift olarak yaşar şekildeymiş. İnsanoğlu ve insankızı çifter çifter mutlu şekilde yaşamlarını sürdürürken, keyiflerine düşkünlükten, "yarın başlarım yahu" demelerden dolayı tanrıları Zeus'a şükretmeyi unutunca Zeus insanları uyarmış. Haşa tövbe bismillah kendisini unutan halka, krallığına yakışan bir ceza vermek isteyen Zeus, onları huzuruna toplamak için kolları sıvamış. Tanrı bu tâbiî alabildiğine narsist, egolu. Bakanların gözlerini kör edecek kadar parlak olan bıçağıyla insanları ikiye bölen Zeus, onların ruhlarını da ikiye bölmüş. İkiye bölünmeden önce güneş gözlüğü takmış olacaklar ki kör olmamışlar. Artık her insandan iki tane varmış, birbirinin eşi olan parçalar her tarafa dağılmış. Bundan böyle insanlar parçalarından, diğer yarılarından eksik yaşamakla lanetlenmiş ve bütün hayatlarını sarıla sarıla diğer yarılarını bulmak için harcamaya başlamışlar...
         minmina
         yani biraz öyle
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.