İnsanlar Birden Bire Dünyadan Yok Olduklarında Gezegende Yaşanabilecek Olaylar Silsilesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Gün gelecek insan ırkı adaptasyon özelliklerini kaybedecek ve doğal seçilim yolu ile sistemden elenecek. Çok uzak bir gelecek değil. Yakın akrabalarımız Neandertallere bakın. Yoklar. Primatların ve insansı maymunların birçoğu da aynı şekilde süreç içerisinde kayboluyorlar. Mesela insanlardan sonra yaşamın ilk adımı dünyadaki ışıkların sönmeye başlaması ile olacakmış. O gözümüzü alan ışıl ışıl gezegen karanlık bir hal alacak. Bir bilim-kurgu karesi gibi geliyor ama evrenin en temel gerçeklerinden biri bu. Canlı türlerinin günün birinde yok olacak olması. İnsan türü bir anda ortadan kayboldu diye insanın izleri de hemen yok olmayacak tabii. Özgürlük Anıtı gibi bronz heykeller 10 Milyon 200 Bin yıl gibi bir süre daha hayatta kalabilecekmiş. Çin Seddi'de bizden sonra 10 Bin yıl daha dünya üzerinde olacakmış mesela. Çernobil felaketi ile insanların el ayak çekmek durumunda kaldığı Ukrayna'nın Pripyat şehri bu soruya önemli bir referans kaynağı aslında. Gerçi nükleer felaketin tahribatı bambaşka bir olay ama belki de insan ırkının sonu nükleerden olacak. Kim bilir.
    gregory_
    Kalan vodkalara yazik olur ama doga da kendini bulur.
     kania_
     Bence hayvanlar ve bitkiler daha mutlu olur doğada yeterince yem bulmasalarda şehire dalıp evlerden bi yerden yemek bulurlardı bitkiler yağmur suyuyla büyürdü filan.Genelleme yapamam ama insanlar bu dünyaya zarar.
      kayberkay
      insanlar dünyadan yok oldugunda gezegenin bı önemi kalicagini sanmam
       sedefartuny
       Ne olur bilmiyorum ne olmayacağını söyleyeyim. Doğayı kendi elleri ile perişan edip sonrasında "Bakın doğa kendine geliyor" tweetleri olmaz. Doğal selection ile birileri elenir ama insan ırkı tamamen ortadan kalkmaz bence.
        mrlawyerkk
        Bir yerde köpeklerin kurtlarla çiftleşmeye başlayıp daha vahşi bir cins meydana getireceklerini okumuştum. Doğa diğer canlılara ev sahipliği yapmaya devam edecek. İnsan eli ile üretilen her şey de yıllar yıllar içerisinde çürüyecek. Budur yani.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.