İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Nedeni
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gadjodilo
   Özel mülkiyet diyor Rousseau bu durumun sebebine. Ben de katılıyorum. Ancak günümüzde bu durum özel mülkiyetin de üzerinde bir duruma çıkmış gibi sanki. Özel mülkiyet artık orta ya da alt gelir sınıfının da sahip olduğu bazı metalarla belirgin. Örneğin memur (orta gelir diyelim) ev sahibi olabiliyor ve özel mülkiyete sahip ancak hala kendinden üst bir memur ya da 1m takipçili instagram fenomeniyle eşit değil. Tıpkı hiçbir mülkü- mülkiyeti olmayan bir proleter gibi. Özel mülkiyet üzerinde bir durum mu var acaba ? Nedir bu durum varsa da?
    noobzac
    Realite üzerinde masallar yazmaya gerek yok. Kimileri üretken, kimileri değil. Tabii kaynaklar da bir etmen. İdeolojinin bunlar kadar tesirli olduğunu düşünmüyorum. En bariz örneği de Almanya'dır sanırım.
     sevonu
     Para tek kelime yeter.
      thetalentedmrripley
      Bunun nedeni insan doğası. İnsanın özünde yok eşitlik algısı. Ama bu dengeyi sağlayacak olan adalet kavramı var. Adalet tesis edilirse; kaynakların dağıtımında, hakların kullanımında, vs adalet sağlanırsa eşitlik tartışmalarına da gerek kalmayacaktır. Temel hak ve özgürlüklerde eşitlik esastır; ama bu, hayatın her noktasında eşitlik sağlanmalıdır olarak algılanmamalı. Eşitlik=adalet değildir bir çok zaman.
       r00
       Doyumsuzluk
        libidio
        Güç...
         ozanesi
         Özel Mülkiyet tabii
          bico
          Her insanin parmak izinin bile farkli olmasi? Kisacasi dogustan her insan farkli dir bir esitlik zaten yok sadece her insana iyi bir insan olabilmesi için mutlaka sans taninir onu kullanabilen farkini belli eder
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.