İnsanın Yaşam Amacı Nedir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   icerik_editoru_gokhan
   Merhaba bugün insan neden yaşar bunu tartışmak istiyorum. Günümüzde insanlar ev araba almak, mal sahibi olmak için ömrünü çalışmakla geçiriyor ve kazandığından çok daha maliyetli dünya mallarına sahip olmak için ömrünü ipotek altına alıyor. İş kendi işi değilse, işvereni daha iyi yerlerde tatil yapsın, daha lüx evlerde otursun, son model araçlara binsin, işvereninin çocukları özel okullara özel şöförle gitsin diye köle gibi çalışsın. Kadınlar da evde oturup pembe diziler izlesin, çocuklara baksın , bakamadığı yerde sokağa atsın , çocukta hımm demekki dünyada böyle yaşamak lazım deyip bu döngüyü devam ettiriyor. Çocuk bakıyor annem evde dizi izliyor , örgü örüyor; Babam da sabahtan akşama kadar bizi geçindirmek için çalışıyor. O da okula gitmek zorunda olduğundan okula gidiyor. Okulda kitapları ezberliyor, iyi not veya kötü not alıyor, kız-erkek peşinde koşuyor. Okulda şansa iyi bir derece elde etti zar zor üniversiteye gidiyor. Ha gidemedi o zaman babası dedesi zenginse eğlenceye , gezmeye ,tozmaya vakit ayırıyor. Erkekler babasının mesleği varsa onu devam ettiriyor. Örneğin baba şöförse ,çocuk eğitim meğitim düşünmüyor. Sonra çocuk daha hayatın amacını öğrenemeden aile kurmaya başlıyor. Nasılsa örnek anne-baba var . kendi nasıl yetişmişse o da çocuğuna onu aşılıyor. Dilini öğren, din öğrenmeyse işte aileden biraz, çevreden biraz, ortaya karışık , çocuk yap ver eline telefon bilgisayar kendi başına çiçek gibi büyüsün. Sonra da pinokyo gibi insan olabilmenin yollarını arasın .
    marlyn
    cevabı tek kelime ile mutluluk diyebilirim. ben bunun için yaşıyorum kimse başkaları mutlu olsun da ben mutsuz olayım diye düşünmez ama o mutlu olursa bende mutlu olurum der amaç yine kendi mutluluğunu inşa etmektir. biyolojik varliklarız. programlanmış robotlar veya cyborglar değiliz belli bir amaca hizmet etmiyoruz...
     cinayetvaraga
     Koca yazıda ikinci paragrafın ilk tümcecinden sonra okumaya değer bir şey göremeyeceğimi anladım.
      avcikizhamide
      Dogmak,YASAMAK,olmek
       bozukklavye
       bu amacı ya kendisi belirler ya da çevresi. kendinden emin olup doğru kararları vermek çok önemli
        silmarillion
        Diğer insanlara sınav olmak için yaşar ne için olacak, insanlar insanlar içindir ve insan insanın kurdudur.
         me_out_bye
         Hayatta kalmak. Hayatı yaşarken kendi kararlarını verip kendi arzu ettiği şeye benzemeye ulaşmaya çalışmak.
          oguzhan-deniz
          Hayatta kalmak ve üremek
           marvelhulk
           kendini bulmak, keşfetmek, yaratmak
            coronavirus
            Yaşamın amacı için kapsayıcı bir cevap olmadığı kesin. Kendine bir tahterevalli kurarsın ve iki ucuna kavramlar yerleştirirsin. Bir tarafa para diğer tarafa yardımlaşma, bir tarafa gelenek diğer tarafa bağımsızlık, bir tarafa dogma diğer tarafa ilerleme... Hangisi baskın geliyorsa hayatını da onun için yaşarsın ve bu amaca dönüşür... Hayat gayesi salt emtialara sahip olma arzusundan ibaret kişiler önce bir tahterevalliye sahip olmalılar.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.